Reklama

Nie żyje aktor Reg E. Cathey

Reg E. Cathey, znany z ról w takich produkcjach, jak "Fantastyczna czwórka" czy "House of Cards", nie żyje. Amerykański aktor filmowy i telewizyjny zmarł w swoim domu w Nowym Jorku. Miał 59 lat.

Reg E. Cathey, znany z ról w takich produkcjach, jak "Fantastyczna czwórka" czy "House of Cards", nie żyje. Amerykański aktor filmowy i telewizyjny zmarł  w swoim domu w Nowym Jorku. Miał 59 lat.
Reg E. Cathey (1958–2018) /AFP

Jak informują amerykańskie media, Reg E. Cathey przegrał walkę z chorobą nowotworową - od kilku lat walczył z rakiem płuc.

O śmierci aktora poinformował David Simon, twórca popularnego serialu "Prawa ulicy".

Reg E. Cathey urodził się 18 sierpnia 1958 w Huntsville w stanie Alabama. Studiował aktorstwo na University of Michigan i w Yale School of Drama na Uniwersytecie Yale.

Był przede wszystkim aktorem telewizyjnym, pojawiającym się w rolach gościnnych i epizodycznych. Zadebiutował w 1984 roku w produkcji telewizyjnej "A Doctor’s Story".

Reklama

Wystąpił w takich filmach, jak "Maska" Chucka Russella (1994), "Siedem" Davida Finchera (1995), "Mechanik" Brada Andersona (2004) czy "Fantastyczna Czwórka" Josha Tranka (2015). w którym zagrał doktora Franklina Storma.

Fanom seriali znany jest z ról w produkcjach: "Prawo ulicy", "Prawo i porządek", "Outcast", "Grimm", "Żona idealna".

Najbardziej znany jest jego gościnny udział w serialu "House of Cards", w którym wcielał się w postać Freddy'ego, sympatycznego sprzedawcę żeberek, które tak uwielbiał Frank Underwood (Kevin Spacey).

Za tę kreację Reg E. Cathey otrzymał w 2015 roku nagrodę Emmy (nazywaną "telewizyjnym Oscarem") w kategorii najlepszy aktor gościnny w serialu dramatycznym "House of Cards".

Hollywoodzki gwiazdor Samuel L. Jackson napisał po jego śmierci na Instagramie: "Wspaniały talent, prawdziwy muzyk i przyjaciel".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy