Reklama

Reklama

Nie tylko Halle Berry i Sharon Stone. Gwiazdy, które walczą z cukrzycą

Cukrzyca to coraz powszechniejsza choroba - cierpi na nią wiele hollywoodzkich gwiazd. Sprawdźcie, jak sobie radzą!

Cukrzyca to coraz powszechniejsza choroba - cierpi na nią wiele hollywoodzkich gwiazd. Sprawdźcie, jak sobie radzą!
Salma Hayek cierpiała na cukrzycę ciążową /Jeff Spicer /Getty Images

Światowa Organizacja Zdrowia uznała cukrzycę za przypadłość cywilizacyjną XXI wieku. Wiele osób z pierwszych stron gazet również zmaga się z tym problemem.

Sprawdźmy, kto choruje na cukrzycę.

Halle Berry to aktorka znana z takich filmów, jak "Czekając na wyrok" czy "Śmierć nadejdzie jutro". Hollywoodzka gwiazda ma cukrzycę typu pierwszego.

Podczas nagrywania serialu telewizyjnego zapadła w śpiączkę cukrzycową i to wtedy została u niej wykryta ta choroba. Dzisiaj amerykańska aktorka otwarcie mówi o swojej walce z tą dolegliwością.

Reklama

Tom Hanks, który wcielił się w kultową rolę Forresta Gumpa, czy zagrał w filmie "Zielona Mila", ujawnił podczas wywiadu telewizyjnego w 2013 roku, że choruje na cukrzycę typu drugiego.

Aktor podkreślił wtedy, że chorobę jest w stanie kontrolować i przez nią, nie może przybrać na wadze.

Salma Hayek znana z filmu "Desperados" cierpiała na cukrzycę ciążową, kiedy spodziewała się przyjścia na świat swojej córki Valentiny Palomy.

To schorzenie zdarza się w trakcie ciąży i z reguły przechodzi po porodzie. Zwiększa to jednak ryzyko zachorowania w przyszłości na cukrzycę typu drugiego.

Sharon Stone, znana z takich filmów jak "Nagi Instynkt" czy "Pamięć absolutna" choruje na cukrzycę typu pierwszego.

Przez to amerykańska aktorka i modelka codziennie musi przyjmować zastrzyki z insuliną i stale kontrolować poziom cukru we krwi.

Problem dotyka oczywiście również polskich gwiazd.

Dariusz Gnatowski - aktor znany z serialu "Świat według Kiepskich" jest od lat chory na cukrzycę. "Cukrzyca nie boli, nie daje szczególnych objawów. Natomiast jej powikłania są dramatyczne" - wyznała w rozmowie z RMF FM.

"Kiedyś podejrzewałem, że mam jakiś kłopot. Poszedłem do lekarza i dostałem tabletki. Nikt mi nie powiedział, że to jest choroba przewlekła, na którą trzeba leczyć się ciągle" - opowiada. Mówi, że stara się zwiększyć świadomość choroby u ludzi poprzez występy na scenie.RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy