Reklama

Reklama

"Nie czas umierać": Można kupić maskę z najnowszego Bonda

Wielokrotnie przenoszona premiera najnowszego Bonda, "No Time To Die" ("Nie czas umierać"), odbędzie się dopiero 1 października. Tymczasem można już kupić maskę Safina, czyli atrybut kolejnego przeciwnika agenta 007.

Wielokrotnie przenoszona premiera najnowszego Bonda, "No Time To Die" ("Nie czas umierać"), odbędzie się dopiero 1 października. Tymczasem można już kupić maskę Safina, czyli atrybut kolejnego przeciwnika agenta 007.
Daniel Craig i Ana de Armas w filmie "Nie czas umierać" /materiały prasowe

Osoby, które zakupią maskę Safina, otrzymają również numerowaną podstawkę, książeczkę i certyfikat autentyczności.

Maska przeciwnika Jamesa Bonda

W filmie "No Time To Die" ("Nie czas umierać") Safin (w tej roli Rami Malek) kryje twarz za maską Noh, której stylistyka nawiązuje do jednego z głównych gatunków klasycznego teatru japońskiego.

Na stronie 007store.com, oficjalnym sklepie internetowym serii bondowskiej, można już zamówić replikę maski. Jak napisano na stronie, jest to "autentyczna kopia" gadżetu używanego przez Maleka w filmie. Wykonana na bazie "oryginalnych plików cyfrowych modeli 3D, użytych do stworzenia rekwizytów filmowych".

Reklama

Amator takiej maski zapłaci za nią 295 funtów, czyli ok. 1600 zł. Dużo, ale seria jest limitowana i replik wykonano jedynie 500. Producent zaznaczył, że gadżet nie nadaje się do noszenia. Zalecił użycie go jako dekoracyjnej figurki.

Oryginalna filmowa maska filmowa została zaprojektowana przez projektantkę kostiumów: Suttirat Anne Larlarb.

"Nie czas umierać": Fabuła

W najnowszej części serii James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.

"Nie czas umierać" wyreżyserował Cary Joji Fukunaga. To już 25 film w serii o Bondzie i ostatni Daniela Craiga. W obsadzie znajdują się także: Rami Malek jako przeciwnik Bonda Safin, Lashana Lynch jako nowa agentka '007 i Léa Seydoux jako ukochana Bonda. W filmie występują również: Ana de Armas, Ben Whishaw i Christoph Waltz.

Pierwotnie film "Nie czas umierać" miał trafić do kin w kwietniu 2020 roku. Pandemia COVID-19 pokrzyżowała te plany, więc premierę przesunięto na listopad. Wtedy jednak nowa produkcja o Bondzie, zamiast trafić na ekrany, dołączyła do dużej grupy filmów, które będą debiutować dopiero w 2021 roku.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Nie czas umierać | James Bond

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama