Reklama

Reklama

Nicolas Winding Refn kręci dla Netfliksa serial „Copenhagen Cowboy”

Nicolas Winding Refn, twórca takich filmów jak „Drive” czy „Tylko Bóg wybacza”, jest aktualnie w trakcie realizacji serialu „Copenhagen Cowboy” („Kowboj z Kopenhagi”), który tworzy dla platformy streamingowej Netflix. Reżyser promuje ten projekt na swoim koncie na portalu społecznościowym Instagram. Zdradził tam, że jedną z głównych ról w serialu zagra jego córka, LizzieLou Winding Refn.

NIcolas Winding Refn

Do tej pory nie wiadomo było, czym dokładnie będzie nowy projekt Refna. Można było się spodziewać zarówno filmu fabularnego, jak i serialu - twórca sprawdził się już wcześniej w obydwu formatach. Jak informuje portal "The Playlist", szczegóły dotyczące "Copenhagen Cowboy" zdradziła niespodziewanie PETA, międzynarodowa organizacja walcząca o prawa zwierząt.

PETA oskarża Nicolasa Windinga Refna


PETA oskarżyła Refna o to, że podczas prac nad "Copenhagen Cowboy", który jest duńskim serialem Netfliksa, zastrzelono świnię. Organizacja udostępniła fragmenty listu wysłanego do prezesa Netfliksa, Reeda Hastingsa, w którym domaga się usunięcia tej sceny z produkcji.

Reklama

"Zabijanie czującej istoty i wykorzystywanie tej śmierci dla rozrywki jest niedopuszczalne i nie może być legalne. Żadne zwierzę nie powinno cierpieć ani umrzeć dla ludzkiej rozrywki. PETA wzywa Netflix do usunięcia każdego nagrania, które mogłoby gloryfikować niepotrzebną i bezsensowną rzeź tej świni. Rolnik, który dostarczył świnie na plan, przyznał, że jedna miała zostać zabita na potrzeby serialu. Kopenhaskie zoo potwierdziło, że otrzymało od produkcji martwą świnię. Śledztwo w tej sprawie prowadzi duńska policja" - czytamy w liście.

Refn to twórca, który lubi prowokować i przekraczać granice. Nie boi się ryzykować, co nie zawsze przynosi skutek. Twórca stanął przed laty na skraju bankructwa z powodu inwestowania własnych pieniędzy w kręcone przez siebie produkcje. W szczytowym momencie kariery odrzucił propozycję wyreżyserowania jednej z części serii o Jamesie Bondzie, filmu "Spectre".

Zobacz również:

Kochały się w nim wszystkie dziewczyny. Dlaczego porzucił Polskę?

W obronie golizny! Jeden z największych skandali w historii

Znany aktor pobił reżysera? "Oscarowe samobójstwo"!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Nicolas Winding Refn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama