Reklama

Największe wpadki kostiumowe w historii kina. Tylko wprawne oko je zauważy

W procesie produkcji filmów nie zawsze można uniknąć drobnych lub większych wpadek. Nie ustrzegli się przed nimi nawet twórcy najpopularniejszych filmów hollywoodzkich. Poniżej prezentujemy zestawienie kilku niedociągnięć kostiumowych w takich filmach jak "La la land, "Gladiator" czy "Pretty Woman".

"La la land": Dwie sceny, dwie różne koszule

Jedną z wpadek kostiumowych zauważyli fani filmu "La la land" w reżyserii Damiena Chazelle. W jednej ze scen Sebastian, postać grana przez Ryana Goslinga, prowadzi samochód w brązowej koszuli.

W kolejnej scenie udaje się do swojego mieszkania na spotkanie z siostrą i tym razem ma... niebieską koszulę. Biorąc pod uwagę, że sceny następują jedna po drugiej, można się domyślać, że bohater nie miał szansy ani czasu na przebranie się. Następnie Sebastian siada przy pianinie i znów jest w... brązowej koszuli.

Reklama

"Amadeusz": Metalowe zamki

Film "Amadeusz" z 1984 roku zdobył aż osiem Oscarów, w tym za najlepsze kostiumy. Twórcom nie udało się jednak uniknąć wpadki w postaci... współczesnych metalowych zamków. W niektórych scenach można dostrzec, że kostiumy mają zamki błyskawiczne, które zdecydowanie nie istniały w XVIII wieku. Błąd jest szczególnie rażący dla widzów, którzy przywiązują wagę do zbieżności historycznych w filmach.

"Pretty Woman": Wpadka Julii Roberts

Julia Roberts wielokrotnie wyrażała niechęć do występach w odważnych scenach, jednak w jednym z jej początkowych filmów przypadkowo pokazała za dużo na ekranie. W jednej ze scen w filmie "Pretty Woman" Vivian grana przez Roberts zbliża się do Edwarda Richarda (Richard Gere). W pewnym momencie biust aktorki zostaje wyeksponowany. Trwa to dosłownie chwilę, wiec wielu widzów prawdopodobnie tego nie dostrzegła. Z tego powodu można się domyślać, że zabieg ten nie był zamierzony.

"Gladiator": Współczesne spodenki na ekranie

"Gladiator" to kolejny przykład filmu historycznego, który nie uniknął wpadek kostiumowych. Główny bohater bierze udział w wielu bitwach, lecz twórcy nie zadbali o to, by jego strój był w stu procentach dopracowany. Pod tuniką Maximusa można dostrzec... współczesne spodenki z lycry, które współcześnie noszą rowerzyści.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: La La Land | Amadeusz | Pretty Woman | Gladiator
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy