Reklama

Najwięcej pomyłek w "Iron Manie 2"

"Iron Man 2" to film, w którym wychwycono największą liczbą pomyłek spośród wszystkich produkcji, które w 2010 roku trafiły do kin - podsumował serwis Moviemistake.com.

Czytelnicy serwisu, zajmującego się wyłącznie odnajdywaniem błędów realizacyjnych, naliczyli aż 46 przypadków nieprawidłowości w "Iron Manie 2", co plasuje film Jona Favreau na pierwszym miejscu tegorocznego zestawienia. "Iron man 2" wyprzedził w tej niechlubnej rywalizacji "Drużynę A" (37 błędów) oraz "Wyspę tajemnic" Martina Scorsese (33 pomyłki).

Wśród najbardziej widocznych pomyłek roku, które zaobserwowali czytelnicy serwisu,znalazła się m.in. scena z ostatniego filmu serii 'Zmierzch" - "Zaćmienie", w której skóra wampira Edwarda (grany przez Robberta Pattinsona), mimo siedzenia przez niego w pełnym słońcu, nie błyszczy się jak w poprzednich ujęciach. Wychwycono też, że w "Alicji w krainie czarów" odtwórczyni tytułowej roli Mia Wasikowska nagle ma na stopach buty na wysokich obcasach, mimo że chwilę wcześniej kamera pokazywała ją w obuwiu na płaskiej podeszwie.

Reklama

Jedną z najbardziej dostrzegalnych "pomyłek" sezonu jest również scena z filmu "Wyspa tajemnic" Martina Scorsese, w której bohater grany przez Leonardo DiCaprio kładzie utopioną córeczkę na trawie tuż obok jeziora. Aktorka, która wciela się w dziewczynkę wyraźnie porusza powiekami, nie potrafiąc też wstrzymać oddechu w kluczowym momencie. Wreszcie w "Robin Hoodzie" Ridleya Scotta w scenie na nabrzeżu widoczne są na horyzoncie turbiny wiatrowe.

Wśród realizacyjnych błędów znalazły się też bardziej subtelne, możliwe do wychwycenia przez określoną grupę osób. W "Iron Manie 2" osoby, które nie mówią po rosyjsku, nie wyłapią, że w paszporcie bohatera granego przez Mickeya Rourke'a - Ivan Vanko - widnieje żeńskie nazwisko Russkaja.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Iron Man 2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy