Reklama

Reklama

Najnowszy film Woody'ego Allena otworzy festiwal filmowy w San Sebastian

Filmem otwarcia 68. festiwalu filmowego w San Sebastian będzie najnowsza produkcja Woody'ego Allena "Rifkin's Festival", której akcja rozgrywa się w trakcie fikcyjnej edycji tego festiwalu filmowego. Zdjęcia do produkcji kręcone były w ubiegłym roku właśnie w tym San Sebastian.

Woody Allen pokaże swój nowy film

Decyzję organizatorów festiwalu można uznać za kontrowersyjną. Oskarżenia o molestowanie seksualne, które pod adresem Woody'ego Allena wysuwa jego była żona Mia Farrow i ich córka Dylan Farrow sprawiły, że reżyser stał się w Hollywood persona non grata.

Amazon wycofał się z amerykańskiej premiery filmu Allena "W deszczowy dzień w Nowym Jorku", a wydawnictwo Hachete zrezygnowało z publikacji jego pamiętników.

"Zakładam, że do końca życia dla większości ludzi będę uważany za seksualnego drapieżnika" - mówił w jednym z wywiadów Allen, który stanowczo zaprzecza, że dopuścił się czynów, o które jest oskarżany.

Reklama

Miejsca dla swoich kolejnych filmów reżyser musi szukać poza granicami USA.

Festiwal w San Sebastian i bez filmu Allena znajduje się na cenzurowanym. W dobie pandemii COVID-19 będzie jednym z pierwszych wielkich, europejskich festiwali filmowych, który odbędzie się zgodnie z planem. Jego początek zaplanowany został na 18 września.

Bohaterami określanego mianem komedii romantycznej filmu "Rifkin's Festival" jest amerykańskie małżeństwo, które przyjeżdża na festiwal filmowy w San Sebastian i zostaje oczarowane zarówno samą imprezą, jak i pięknem miejsca, w którym się ona odbywa. Żona wdaje się w romans z francuskim reżyserem filmowym, z kolei mąż zakochuje się w mieszkającej tu Hiszpance.

W rolach głównych w filmie Allena zobaczymy: Elenę Anayę ("Wonder Woman"), Louisa Garrela ("Oficer i szpieg"), Ginę Gershon ("Showgirls"), Sergiego Lopeza ("Labirynt fauna"), Wallace'a Shawna ("Historia małżeńska") oraz Christopha Waltza ("Bękarty wojny").

Inny film Woody'ego Allena, "Melinda i Melinda", otwierał już festiwal filmowy w San Sebastian w 2004 roku.


PAP
Dowiedz się więcej na temat: Woody Allen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje