Reklama

​Najlepiej zarabiające aktorki w świecie kina

Choć w ostatnich miesiącach wielka machina Hollywood stanęła w miejscu, a plany filmowe opustoszały, są tacy, którzy nawet tego nie odczuli. Największe światowe gwiazdy potrafią w rok zarobić tyle, ile przeciętny człowiek nie wydaje przez całe życie.

Jeśli jest ktoś, kto na pewno nie musi się martwić o swoją sytuację finansową w dobie pandemii, to właśnie one... Która z hollywoodzkich gwiazd zarobiła w minionym roku najwięcej?

Ta lista z pewnością niektórych zaskoczy!

Oto piątka najlepiej zarabiających kobiet w Hollywood! Zaczynamy od tych, które mają na koncie... najmniej.

Jennifer Aniston - 28 mln $

Gwiazda "Przyjaciół" znalazła się na piątym miejscu listy najlepiej zarabiających aktorek 2019 roku. Mimo że od zakończenia emisji przebojowego serialu minęło już ponad 16 lat, kariera Aniston wciąż nie zwalnia. Obok tantiem za kolejne seanse legendarnych "Przyjaciół", aktorka angażuje się także w nowe projekty. Ostatnie miesiące okazały się dla niej szczególnie znaczące ze względu na premierę 10-odcinkowego komediodramatu "The Morning Show" dla platformy streamingowej Apple TV+ w listopadzie 2019 roku.

Reklama

To właśnie ten wielki powrót Aniston do świata seriali wzbogacił ją o małą fortunę - 28 milionów dolarów. Dla aktorki to pierwsza główna rola w serialu od czasu "Przyjaciół" i kolejna po sukcesach kinowych w komediach "Millerowie" i "Szefowie wrogowie". W serialu poświęconym kulisom pracy przy telewizyjnym programie śniadaniowym partnerami Aniston są m.in. Reese Witherspoon oraz Steve Carell. Obok pokaźnego honorarium "The Morning Show" wzbogaciło też gwiazdę o dwie nominacje do Złotych Globów - dla najlepszej aktorki i jako producentki show w głównej kategorii - najlepszy serial dramatyczny. Podwójny sukces!

Nicole Kidman - 34 mln $

Owocny rok ma za sobą także jedna z najwybitniejszych gwiazd kina - Nicole Kidman. 53-letnia Australijka dorobiła się nie tylko jako producentka i odtwórczyni jednej z głównych ról głośnego serialu "Wielkie kłamstewka", którego drugi sezon miał premierę na HBO w czerwcu 2019 roku (dostawała milion dolarów za każdy odcinek). Zaangażowała się także w dwie duże kinowe produkcje: filmy "Gorący temat" i "Szczygieł".

Choć żaden z tych tytułów nie stał się sukcesem finansowym, a drugi okazał się wręcz jedną z największych klap minionego roku, Kidman zainkasowała czek odpowiedniej wartości - przeciętna stawka za jej udział w filmie sięga nawet 10 milionów dolarów. Tym samym nawet brak oscarowej nominacji za rolę molestowanej seksualnie reporterki Fox News w "Gorącym temacie" nie mógł jej zepsuć humoru. Kidman w 2019 roku zrobiła interes życia.

Reese Witherspoon - 35 mln $

Podobnie zresztą jak jej koleżanka z planu "Wielkich kłamstewek". Reese Witherspoon tak jak Kidman za każdy z 7 odcinków drugiej serii otrzymała po milionie dolarów. Do tego zagrała u boku wspomnianej już Jennifer Aniston w "The Morning Show" i bardzo wzmocniła swoją pozycję w Hollywood jako producentki - czuwała nad artystycznym kształtem filmu science fiction "Lucy in the Sky" z Natalie Portman w głównej roli oraz serialu kryminalnego Apple TV+ "Truth Be Told". Nic dziwnego, że na tych projektach wzbogaciła się o okrągłe 35 milionów dolarów.

Nic nie wskazuje też na to, by w najbliższych latach miała opuścić listę najlepiej zarabiających aktorek świata. Nie dość, że zobaczymy ją w przyszłym roku na dużym ekranie w trzeciej części hitu "Legalna blondynka", to jeszcze na horyzoncie ma... 5 seriali i 5 filmów, które wyprodukuje. Aż trzy z nich powstaną dla Netflixa, a pozostałe m.in. dla ABC, Amazona, Apple TV+ i stacji Starz. Prawdziwa kobieta biznesu.

Sofia Vergara - 44,1 mln $

Prawdopodobnie najbardziej zaskakującym nazwiskiem w topie najlepiej zarabiających kobiet kina jest Sofia Vergara. Wszak aktorkę można podziwiać jedynie na małym ekranie i to w serialu, który właśnie zakończył swój pochód po świecie. Mowa oczywiście o "Współczesnej rodzinie", której tegoroczny 11. sezon był finałowym. I choć serial cieszył się dużym powodzeniem wśród widzów, nie był głównym źródłem utrzymania dla swojej gwiazdy...

Vergara od lat dorabia już bowiem jako bizneswoman. Ma własną markę modową Sofia Jeans, linię mebli w sieci Rooms To Go, regularnie pojawia się także w reklamach, a w tym roku zadebiutuje jako prowadząca amerykańskiej edycji "Mam talent". Te wszystkie przedsięwzięcia uczyniły ją w 2019 roku bogatszą o ponad 44 miliony dolarów.

Scarlett Johansson - 56 mln $

Wśród kobiet drugi rok z rzędu tryumfowała gwiazda Marvela - Scarlett Johansson. W 2018 roku dzięki filmowi "Avengers: Wojna bez granic" zarobiła 40,5 miliona dolarów. W 2019 jeszcze poprawiła ten wynik i wzbogaciła się o 56 milionów. Wszystko za sprawą ogromnego sukcesu finału serii. Przy filmie "Avengers: Koniec gry" wynegocjowała aż 14 milionów podstawowej wypłaty i 5% zysków z dystrybucji filmu. Po tym jak "Koniec gry" zarobił na całym świecie 2,8 miliarda dolarów, Johansson otrzymała dodatkowe 35 milionów. Łącznie blisko 50 milionów za jedną rolę!

A to nie był jedyny jej znaczący występ w minionym roku. Gwiazdę mogliśmy podziwiać przecież w dwóch oscarowych produkcjach: filmach "Historia małżeńska" i "Jojo Rabbit". Choć nie przyniosły one Johansson tak wysokich gaż jak "Avengersi", były dowodem na jej sukces nie tylko jako aktorki komercyjnej, ale i artystki. 35-letnia Amerykanka jako jedna z nielicznych zdobyła w jednym roku aż dwie aktorskie nominacje do Oscara - za pierwszy plan w "Historii małżeńskiej" i drugi w "Jojo Rabbit". Czapki z głów. Przed nią z kolei (nareszcie!) solowy film Marvela - "Czarna wdowa", jest więc szansa i na trzecie zwycięstwo za rok...INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jennifer Aniston | Scarlett Johansson | Nicole Kidman
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama