Reklama

Nagroda dla Kirka Douglasa

85-letni Kirk Douglas, senior słynnej aktorskiej rodziny, zostanie uhonorowany nagrodą Milestone (Kamienia Milowego), przez Gildię Producentów Ameryki. Aktor otrzyma to zaszczytne wyróżnienie za swój wkład w rozwój światowego przemysłu filmowego.

W specjalnym oświadczeniu przedstawiciele organizacji producentów napisali: "Kirk Douglas jest dowodem na to, że amerykański sen o sukcesie i sławie może się spełnić. Jego wkład w historię kina jest niezaprzeczalny".

Douglas otrzyma specjalne Złote Wawrzyny 3 marca 2001 roku, podczas 12. edycji imprezy.

W ubiegłych latach nagrodę otrzymali: Jack Warner, Bob Hope, Irving Berlin, Sherry Lansing - szef Paramount Pictures oraz Warner Bros, a także Bob Daly i Terry Semel.

To nie pierwsze wyróżnienie za całokształt osiągnięć dla Kirka Douglasa - w 1996 roku aktor otrzymał honorowego Oscara za 50-letnią twórczą obecność w branży filmowej. Był trzykrotnie nominowany do Oscara i dwa razy do nagrody Emmy.

Reklama

Podczas tegorocznego (luty 2001) Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie gwiazdor zostanie po raz kolejny wyróżniony "za osiągnięcia życia" - otrzyma specjalnego Złotego Niedźwiedzia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kirk Douglas | aktor | wkład | wyróżnienie | nagroda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy