Reklama

Reklama

"Mufasa: The Lion King": Powstaje prequel "Króla lwa"

To prawdziwa gratka dla fanów kultowej historii stworzonej w studiu Walta Disneya. Na Twitterze ogłoszono tytuł i datę premiery kolejnej odsłony "Króla lwa". Kto wyreżyseruje tę produkcję?

Kiedy premiera nowego filmu o "Królu lwie"?

Na Twitterze Walt Disney Studios ogłoszono informacje, na które wielu miłośników Króla Lwa czekało z niecierpliwością. Wiemy już, kiedy możemy spodziewać się premiery kolejnej produkcji i jaki jest jej tytuł.

Prequel "Króla lwa" wyreżyseruje Barry Jenkins. To twórca nagrodzony m.in. Oscarem za film "Moonlight". Premiera produkcji "Mufasa: The Lion King" planowana jest na 2024 rok. 

Reklama

"Mufasa: The Lion King": Prequel "Króla lwa"

Reżyser na razie nie zdradza zbyt wiele na temat projektu. "Mufasa: The Lion King" ma opowiadać historię ojca Simby w młodym wieku - od bycia sierotą po dotarcie do władzy. Jenkins przyznaje, że w kolejnej odsłonie historii o Królu lwie z pewnością zobaczymy nie tylko Mufasę. Nie zabraknie m.in. Rafikiego, Timona i Pumby. 

"Mufasa był osieroconym lwiątkiem, które musiało przemierzać świat samotnie. Opowiadając tę historię, przemierzamy drogę prowadzącą do tego, jak Mufasa znalazł swoje miejsce w kręgu życia" - opowiada Jenkins.

Autor: Katarzyna Solecka

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL