Reklama

Miłość w świecie filmowym: Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver

Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver byli razem przez niemal 25 lat. Z pozoru idealne małżeństwo zostało rozbite przez romans gwiazdora. Dopiero po latach ujawnił, że miał on nieślubnego syna, który dziś ma 25 lat.

Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver byli razem przez niemal 25 lat. Z pozoru idealne małżeństwo zostało rozbite przez romans gwiazdora. Dopiero po latach ujawnił, że miał on nieślubnego syna, który dziś ma 25 lat.
Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver /Jean Baptiste Lacroix/WireImage /Getty Images

Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver: Jak się poznali?

Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver poznali się w sierpniu 1977 roku podczas turnieju tenisowego. On był wówczas rozchwytywanym aktorem hollywoodzkim, a ona dziennikarką. Wkrótce zaczęli ze sobą randkować, by niedługo potem stworzyć związek. Po aż ośmiu latach bycia razem, Schwarzenegger oświadczył się Shriver. 

Para pobrała się w 1986 roku, a trzy lata później powitała na świecie pierwsze dziecko - córkę Katherine. W 1991 roku urodziła się druga córka, Christina, a dwa lata później syn, Patrick. Christopher, czyli czwarte dziecko gwiazdorskiej pary urodził się we wrześniu 1997 roku.

Reklama

Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver: Problemy w raju

Zanim skandale związane z niewiernością Schwarzeneggera wyszły na jaw, małżeństwo powszechnie uchodziło za idealne. Aż do 2011 roku. To wtedy ogłosili, że się rozstają. 

Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver wydali oświadczenie opublikowane w Los Angeles Times, w którym poinformowali, że się rozwodzą. 

"Po wielu przemyśleniach, refleksjach, dyskusjach i modlitwach wspólnie podjęliśmy tę decyzję" – czytamy w oświadczeniu. "W tej chwili mieszkamy osobno, pracując nad przyszłością naszego związku. Nadal wspólnie wychowujemy czwórkę naszych dzieci".

Zaledwie miesiąc później na światło dzienne wyszedł pozamałżeński romans gwiazdora. Okazało się, że miał on nieślubne dziecko.

Arnold Schwarznegger: Na jaw wyszedł jego romans

Arnold Schwarzenegger miał romans z Mildred Baena, kobietą, która pracowała w jego domu jako gosposia przez 20 lat. Ponoć rozpoczął się w 1996 roku, gdy rodzina aktora była na wakacjach, a on został w domu, ponieważ kręcił wówczas film. 

Kobieta zaszła w ciążę ze Schwarzeneggerem. Joseph urodził się w październiku 1997 roku. Miesiąc po narodzinach Christophera, syna gwiazdora z Marią Shriver.

Arnold początkowo był przekonany, że ojcem dziecka jest mąż Mildred, ale szybko zorientował się, że Joseph zaczyna go przypominać. Romans był utrzymywany w tajemnicy do 2011 roku.

Dziś Arnold i Joseph pozostają w dobrych relacjach. Chłopak stał się całkiem popularny i poszedł w ślady ojca - zajmuje się budowaniem formy na siłowni i aktorstwem, a na Instagramie śledzi go prawie 420 tys. obserwujących. 

Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver: Rozwód

W grudniu 2021 roku poinformowano, że Arnold Schwarzenegger i Maria Shriver się rozwiedli. Była już żona gwiazdora w podcaście "Making Space", prowadzonym przez dziennikarkę telewizji NBC Hodę Kotb, wyjawiła, że podczas lat małżeństwa z gwiazdą kina i polityki zgubiła kontakt z własnymi emocjami i potrzebami.

Jedną z pierwszych rzeczy, którą zrobiła po rozstaniu z Arniem w 2011 r., było odwiedzenie katolickiego klasztoru klauzurowego (czyli takiego, w którym obowiązuje zasada bardzo ograniczonego kontaktu ze światem zewnętrznym). Uczyniła to w ramach "podróży uzdrawiającej" - jak ją określiła.

"Pragnęłam pobyć w ciszy i poszukać rady" - powiedziała Maria Shriver w podcaście. "Matka Wielebna powiedziała mi wówczas: "Myślę, że przyszłaś tu po zezwolenie, by być sobą". Wtedy się rozpłakałam. Faktycznie, nigdy nie dałam sobie zgody na... bycie bezbronną, słabą, rzuconą na kolana. A świat przecież mi tego nie szczędził. Pomyślałam: "Dobra, Boże, muszę się wszystkiego o sobie nauczyć" i tego postanowienia trzymam się do dziś.

Shriver podsumowała swoje obecne życie, mówiąc, że od tamtej pory ciągle jest w owej "uzdrawiającej podróży". "Nigdy więcej już siebie nie porzucę" - zaznaczyła.

Czytaj więcej: Miłość w świecie filmowym: Catherine Zeta-Jones i Michael Douglas

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Arnold Schwarzenegger | Maria Shriver

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy