Reklama

"Milionerzy": Pytanie filmowe za 125 tysięcy złotych

W programie "Milionerzy" pojawiają się od czasu do czasu pytania związane z filmem. Tak było właśnie w ostatnim odcinku. Znalibyście odpowiedź?

Pan Kamil postanowił zaryzykować...

"Milionerzy" goszczą na antenie TVN od 5 września. W popularnym show, prowadzonym przez Huberta Urbańskiego, co jakiś czas pojawiają się pytania związane z filmem.

W ostatnim odcinku (poniedziałek, 27 listopada) Kamil Gronowski z Poznania kontynuował rozpoczętą w poprzedniej odsłonie show grę. Miał już na koncie 75 tysięcy złotych, gdy usłyszał filmowe pytanie za 125 tys. Brzmiało ono: "Wzorowany na postaci Pawła Hertza Kwinto to główny bohater:".

Reklama

Możliwe odpowiedzi były następujące: A - "Vabanku" Machulskiegoa, B - "Zdobycia władzy" Miłosza, C - "Seksmisji" Machulskiego i D - "Zdobycia władzy" Miłosza.

Co zrobił pan Kamil? Miał jeszcze dwa koła ratunkowe do wykorzystania: 50:50 i telefon do przyjaciela, ale postanowił zostawić je na później. Od początku obstawiał bowiem odpowiedź A. Niestety nie miał racji. Kwinto to rzeczywiście główny bohater "Vabanku", ale Henryk Kwinto - wzorowany na kasiarzu z okresu międzywojnia.

Prawidłową odpowiedzią było natomiast B. Bohater "Zdobycia władzy" Miłosza to Piotr Kwinto, a Paweł Hertz, na którym był wzorowany, był pisarzem i eseistą.

Pan Kamil stracił więc 35 tysięcy złotych i odszedł z programu z gwarantowanymi czterdziestoma tysiącami. Słusznie zaryzykował? A może powinien jednak wykorzystać jedno z kół?

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Milionerzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje