Reklama

"Miasto44": Kolejny casting

12 stycznia odbędzie się kolejny casting do filmu "Miasto44" w reżyserii Jana Komasy. Młodzi mieszkańcy Lublina mają szansę na wzięcie udziału w jednym z najgłośniejszych projektów filmowych ostatnich lat. To właśnie tu odbędzie się kolejny casting do filmu "Miasto44" opowiadającego o Powstaniu Warszawskim.

Informacje o projekcie "Miasto44" pojawiały się już 5 lat temu. Wtedy tez rozpoczęły się przygotowania do realizacji pierwszego współczesnego filmu, którego akcja toczyć się będzie na tle Powstania Warszawskiego.

Reklama

Dla producenta filmu - Akson Studio - film o Powstaniu był od wielu lat projektem priorytetowym, wymagającym starannego przygotowania merytorycznego. Premiera filmu odbędzie się w 70 rocznicę wybuchu Powstania - w sierpniu 2014 roku. Realizacja filmu "Miasto44" w reżyserii Jana Komasy oficjalnie weszła we właściwą fazę.

- Reżyser tego filmu to jeden z najbardziej utalentowanych i najczęściej nagradzanych młodych polskich filmowców. Kilka lat temu miałem przyjemność produkować jego debiut. Już wtedy uwierzyłem w ogromny potencjał tego młodego człowieka - powiedział producent Michał Kwieciński.

- Jego ostatni film "Sala samobójców", odniósł sukces na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Wierzę w Janka Komasę, i wierzę w młody, dynamiczny, zrywający ze wszelkimi konwencjami projekt filmowy "Miasto44". Mam nadzieję, że sukces tego filmu będzie naszym wspólnym sukcesem - dodał.

Twórcy filmu szukają talentów i osobowości bez rozbudowanego CV w wieku od 16 do 24 lat, obdarzonych wrażliwością i umiejętnościami aktorskimi, które rozkwitnąć mogą pod okiem doświadczonego reżysera. Casting odbędzie się już 12 stycznia w Lublinie. Szczegóły można znaleźć na profilu filmu na Facebooku.

"Miasto" będzie filmem o nienawiści - przeczytaj wywiad z Janem Komasą na stronach INTERIA.PL!

Główne role zagrają m.in. Jakub Wesołowski i Anna Próchniak.

"Ten scenariusz to przede wszystkim uczuciowy trójkąt. Chłopak nazywa się Sebastian, dziewczyny Kama i Biedronka. Obserwujemy, co się dzieje z nimi i z ich przyjaciółmi przy zgrupowaniu 'Radosław', które ruszyło z Woli, a potem przeszło przez miasto i skończyło działania na Czerniakowie" - powiedział w sierpniu Jan Komasa, który scenariusz napisał wraz z Maciejem Pisukiem ("Jesteś Bogiem").

"W tym filmie uciekamy od polityki, ponieważ na ten temat jest wiele książek, spotkań i dyskusji. Tu pokazujemy gonitwę za emocjami" - zapowiedział reżyser "Miasta'44".


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jan Komasa | castingi | Miasto44

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje