Reklama

Mel Gibson po aramejsku!

Mel Gibson powraca no fotel reżysera. Podczas zorganizowanej w ostatni weekend w Rzymie konferencji prasowej, twórca poinformował o planach realizacji filmu "The Passion", opowiadającego o życiu Jezusa Chrystusa.

O zamierzeniach Mela Gibsona media informowały już kilka tygodni temu. Teraz ujawniono kilka szczegółów tej produkcji.

Reklama

W roli głónej w filmie wystąpi Jim Caviezel, a cała historia ma opowiadać o ostatnich dwunastu godzinach życia Jezusa. Mel Gibson będzie nie tylko reżyserem obrazu, ale zasiądzie również na fotelu producenta.

Zdjęcia do filmu realizowane będą we Włoszech i rozpoczną się 4 listopada. Potrwają dziesięć tygodni. Obraz wciąż nie ma amerykańskiego dystrybutora.

Najbardziej szokująca jest informacja, iż film realizowany będzie w łacińskiej i aramejskiej wersji językowej!

"Nikt nie chce przyłożyć ręki do tak zwariowanego pomysłu, filmu realizowanego w dwóch martwych językach. Wszyscy myślą, że jestem wariatem porywając się na taki projekt. Może i jestem. Ale może jestem geniuszem?" - powiedział w Rzymie Mel Gibson.

"Chcę pokazać mój obraz bez napisów. Mam nadzieję, że przełamię barierę językową zaprezentowanymi obrazami. Jeśli nie uda się tego dokonać, z bólem serca dołożę napisy, chociaż chcę tego uniknąć" - wyjaśnił Mel Gibson.

Po raz pierwszy w reżyserowanym przez siebie filmie twórca nie wystąpi przed kamerą, a zajmie się wyłącznie reżyserią i produkcją.

Jak poinformowano, Mel Gibson prowadzi zaawansowane rozmowy z Monicą Bellucci, która w "The Passion" ma zagrać Marię Magdalenę. Trwają również negocjacje z Sergio Rubinim, natomiast kontrakt na występ w filmie podpisała już Rosalinda Celentano, która zagra... Szatana.

Nad scenariuszem opowieści pracują Mel Gibson i Ben Fitzgerald. Historia powstaje w oparciu o wiele materiałów źródłowych. Gibson chce stworzyć obraz tak autentyczny, że skontaktował się już w tej sprawie z najwybitniejszymi teologami i dostojnikami Kościoła.

Przekładem scenariusza na łacinę i aramejski zajmie się profesor Bill Fulco, lingwista z Los Angeles, który służyć będzie ekipie pomocą także podczas prac na planie.

Autorem zdjęć do "The Passion" został Caleb Deschanel, ktory spotkał się już z Melem Gibsonem na planie filmu "Patriota".

Na razie nie jest znany budżet "The Passion".

Jedynym współczesnym obrazem zrealizowanym w całości w martwym języku, był awangardowy obraz Dereka Jarmana, "Sebastian" , którego akcja rozgrywała się w czwartym wieku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Mel Gibson | twórca | MeLE | obraz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje