Reklama

"Martwe zło: Przebudzenie": Jest pierwszy zwiastun. Szokujące sceny!

"Martwe zło: Przebudzenie" to kolejny rozdział słynnej serii horrorów, zapoczątkowanej w 1981 roku filmem Sama Raimiego. Pojawił się właśnie pierwszy zwiastun obrazu, który trafi na kinowe ekrany 21 kwietnia 2023.

"Martwe zło" Sama Raimiego opowiadało historię grupy młodych ludzi, którzy wyruszają na odpoczynek do położonej w samym środku lasu drewnianej chatki. Na miejscu nieświadomie budzą do życia demony, które wkrótce zaczynają ich osaczać. Dla Sama Raimiego ten horror był początkiem pełnej sukcesów kariery - wyreżyserował m.in. trzy filmy z serii "Spider-Man" z Tobeyem Maguirem. A występujący w roli głównej w filmie "Martwe zło" Bruce Campbell cieszy się popularnością wśród fanów do dzisiaj.

Reklama

W kolejnych latach Raimi zrealizował dwie jego kontynuacje, a w 2013 roku pojawił się remake. Potem był jeszcze serial "Ash kontra martwe zło", a teraz nadchodzi czas dawno zapowiadanej kontynuacji serii.

"Martwe zło: Przebudzenie": O czym opowie film?

Akcja filmu "Martwe zło: Przebudzenie" przenosi się z lasu do miasta. Fabuła opowiada o dwóch nieutrzymujących ze sobą kontaktu siostrach (w ich rolach Sutherland i Sullivan). Ich spotkanie zostaje przerwane pojawieniem się demonów, które potrafią przejmować panowanie nad ludzkimi ciałami. W obliczu najkoszmarniejszej wersji rodziny, jaką można sobie wyobrazić, siostry zmuszone są podjąć brutalną walkę o przetrwanie. 

Scenarzystą i reżyserem jest Lee Cronin ("Impostor"), zaś w rolach głównych występują: Lily Sullivan ("Drwale"), Alyssa Sutherland ("Wikingowie"), Morgan Davies ("Chłopiec z burzy"), Gabrielle Echols ("Reminiscencja") oraz debiutująca w roli głównej Nell Fisher ("Northspur"). 

Do ekipy Cronina dołączyli operator Dave Garbett ("Underworld: Bunt lykanów"), scenograf Nick Bassett ("Łasuch"), montażysta Bryan Shaw ("Ash kontra martwe zło") i projektantka kostiumów Sarah Voon ("Chasing Great"). Autorem muzyki jest Stephen McKeon ("Impostor").  

"Martwe zło: Przebudzenie" trafi na kinowe ekrany na całym świecie 21 kwietnia. 

"Cieszę się, że po czterdziestu latach 'Martwe zło' wraca do domu, jakim jest studio New Line. Historia tego pionierskiego, jeśli chodzi o horror, studia mówi sama za siebie" - powiedział reżyser oryginału Sam Raimi, który tym razem pełni obowiązku producenta wykonawczego . "Równie mocno cieszę się ze współpracy z Lee Croninem, który posiada dar opowiadania historii, co czyni go idealnym twórcą do kontynuowania niezniszczalnej spuścizny serii" - dodał gwiazdor oryginalnego "Martwego zła" Bruce Campbell.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Martwe zło: Przebudzenie

Reklama

Reklama

Reklama