Reklama

Martin Scorsese o przyjaźni z Robertem De Niro. "Dziwny rodzaj zaufania"

Martin Scorsese i Robert De Niro poznali się, gdy mieli po szesnaście lat. Natomiast na planie po raz pierwszy współpracowali ponad pół wieku temu. Teraz reżyser promuje "Czas krwawego księżyca", ich najnowszy film. Scorsese gościł w programie Stephena Colberta, w którym opowiedział o przyjaźni z legendarnym aktorem.

Ich współpraca zaczęła się w 1972 roku, gdy obaj zrealizowali "Ulice nędzy". W swoich długich karierach nakręcili razem dziesięć filmów.

Robert De Niro i Martin Scorsese - 50 lat po pierwszym filmie

"Podczas 80. urodzin [De Niro] zauważyłem, że w Cannes poświęciliśmy sobie jakieś 60 sekund" - zaczął reżyser "Taksówkarza". "Czas krwawego księżyca" debiutował na Lazurowym Wybrzeżu w maju 2023 roku. Został wówczas bardzo dobrze przyjęty przez widzów i krytykę.

Scorsese zdradził, że po premierze filmu udali się ze zdobywcą Oscara za "Wściekłego byka" na basen. Tam położyli się i zamówili szampana. W pewnym momencie De Niro powiedział: "Uwierzyłbyś, że za 50 lat będziemy właśnie tutaj"? Scorsese zaprzeczył. Aktor zaproponował wtedy, by wznieśli mały toast.

Reklama

Twórca "Aviatora" mówił o swojej przyjaźni z De Niro. "Darzymy się dziwnym zaufaniem. Doszło do nas, że czujemy się podobnie, jeśli chodzi o określone sytuacje" - stwierdził reżyser. 

De Niro namówił Scorsesego do realizacji "Wściekłego byka"

Scorsese wspominał także, jak De Niro namówił go do realizacji "Wściekłego byka". "Zrobiliśmy 'Taksówkarza' i 'New York, New York', który niestety się nie sprzedał, a ja z trudem wyobrażałem sobie ekscytację z powodu kolejnego filmu. Dostałem depresji, pojawiły się inne problemy i właściwie to prawie umarłem" - wspominał 80-letni zdobywca Oscara.

Według niego De Niro naciskał na niego, by wrócił do pracy i zrealizował "Wściekłego byka". W końcu Scorsese trafił do szpitala na długi czas. Któregoś dnia pojawił się w nim De Niro i powiedział: "Wstawaj, Marty". Scorsese w końcu poszedł za naleganiami przyjaciela, czego efektem było jedno z najważniejszych dzieł jego filmografii. De Niro otrzymał Oscara za główną rolę w tym filmie.

"Czas krwawego księżyca" wszedł do polskich kin 20 października 2023 roku.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy