Reklama

Marek Piwowski nakręci "Rejs 2"!

W wakacje ruszają zdjęcia do drugiej części kultowej polskiej komedii "Rejs". Marek Piwowski, który 36 lat temu wyreżyserował "Rejs" podejmuje wyzwanie i sam zmierzy się z własną legendą.

Druga część jednej z najsłynniejszych polskich komedii nie trafi jednak do dystrybucji kinowej. Autorzy chcą bowiem stworzyć kilkunastoodcinkowy serial. Producentem jest TVP2, a Marek Piwowski jest współscenarzystą i reżyserem obrazu - czytamy w "Dzienniku".

Reklama

Pomysł kontynuacji "Rejsu" pojawił się już kilkanaście lat temu, jednak z podjęciem prac nad projektem reżyser czekał aż do tej pory.

Serial ma mieć 12 odcinków, po 25 minut każdy. Projekt nosi roboczy tytuł "Rejs na wyspę marzeń".

Zdjęcia powstaną nad Bałtykiem, a jedynym wyjawionym szczegółem jest statek, który ma pojawić się w serialu.

Scenariusz, przy którym pracują Marek Piwowski i Stanisław Tym, ma komentować naszą rzeczywistość.

Niestety większość aktorów kultowej produkcji już nie żyje. Wspaniałe kreacje stworzone przez Zdzisława Maklakiewicza (inżynier Mamoń), Jana Himilsbacha (Siodorowski) czy Wandę Stanisławską-Lohte, która wcieliła się w rolę Mamoniowej nie zostaną kontynuowane.

Nowi aktorzy będą zatem obciążeni dodatkowo falą porównań z oryginalnymi kreacjami.

Informacje dotyczące nowej obsady, które ujawnił "Dziennik", mówią o Stanisławie Tymie, Wojciechu Mannie oraz Maryli Rodowicz.

Pierwsze reakcje krytyków są różne, niektórzy obawiają się, że nowa część może wręcz zniszczyć legendę pierwowzoru.

Niektóre opinie środowiska artystycznego są jednak przychylne.

"Cała nadzieja w starcach. Marek Piwowski ze Stanisławem Tymem gwarantują, że będzie co oglądać. Głęboko w nich wierzę. Tyle jest w naszej rzeczywistości do skomentowania, w takiej formie jak lubi to Piwowski. Mam tylko jedną obawę, czy film nie znajdzie się w szponach cenzury prewencyjnej, tym bardziej że powstaje w telewizji publicznej" - powiedział znany reżyser, Kazimierz Kutz.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Marek Piwowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje