Reklama

Reklama

Marcin Korcz w musicalu "Thelma i Louise"

W łódzkim Teatrze im. Jaracza trwają prace nad spektaklem na kanwie filmu "Thelma i Louise". W roli J.D., w którą w kultowym obrazie Ridleya Scotta wcielił się Brad Pitt, widzowie zobaczą Marcina Korcza. Aktor twierdzi, że jest to dla niego spore wyzwanie zawodowe, Brad Pitt stworzył bowiem niezapomnianą kreację.

Marcin Korcz

"Thelma i Louise" to film z 1991 roku w reżyserii Ridleya Scotta, opowiadający o podróży tytułowych bohaterek przez Amerykę. Na potrzeby Teatru im. Stefana Jaracza, Tomasz Jękot stworzył własny scenariusz musicalu, zawierający wątki inspirowane historią opowiedzianą przez Scotta. W roli J.D., w którą w filmie wcielił się Brad Pitt, łódzcy widzowie zobaczą Marcina Korcza.

- Wyzwanie duże, bo rola Brada Pitta w filmie "Thelma i Louise" to umówmy się, jest kultowa - mówi Marcin Korcz agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Reklama

Rola J.D. to jedna z najsłynniejszych filmowych kreacji Brada Pitta. Marcin Korcz twierdzi, że nie będzie w stanie całkowicie odciąć się od stworzonej przez amerykańskiego gwiazdora wizji postaci J.D. Zapewnia jednak, że da jej także coś od siebie.

- Tekst jest tak zapisany, że pewna cukierkowatość i utopijność spotkania Thelmy i Prada Pitta jest wpisana w ten tekst, więc nie uciekniemy od tej cukierkowości, ale też staramy się coś innego tam znaleźć jeszcze w samej postaci - mówi Marcin Korcz.

Próby do spektaklu, za którego reżyserię odpowiedzialna jest Dominika Knapik, rozpoczęły się na początku kwietnia. Premiera planowana jest na maj.

Newseria Lifestyle
Dowiedz się więcej na temat: Marcin Korcz | Thelma i Louise

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy