Reklama

Małaszyński nie zwalnia tempa

Przystojny Piotr z "Magdy M.", diabelnie niebezpieczny Grand z "Oficera" i wreszcie uroczy, profesjonalny Maks z "Lekarzy". To tylko niektóre role Pawła Małaszyńskiego. Ten popularny aktor nie zwalnia tempa. Obecnie pracuje na planie filmowym i w teatrze.

Paweł Małaszyński zagrał już kilkadziesiąt ról. W Polsce uznawany jest za jednego z najbardziej znanych i przystojnych aktorów. Zanim jednak jego kariera nabrała tempa, był zwykłym chłopakiem, który w pogoni za marzeniami przejechał niemal cały kraj.

Reklama

Pochodzi z rodziny wojskowej, co początkowo zmuszało jego rodziców do licznych przeprowadzek. Urodził się w Szczecinku, mieszkał w Koszalinie, jednak wychował się w Białymstoku. Po maturze rozpoczął studia prawnicze, które po roku rzucił, by spełnić swoje marzenie. Chciał zostać aktorem.

Przeprowadził się do Krakowa, gdzie uczęszczał na zajęcia rocznego studium aktorskiego Lart Studio. Później, za trzecim razem, zdał egzaminy wstępne do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Ukończył ją w 2002 roku.

Debiutował rok później w Teatrze Kwadrat, w którym gra do dziś. Przez dekadę bycia w zawodzie zagrał już kilkadziesiąt ról, głównie telewizyjnych, m.in. w serialach "Magda M.", "Oficer", "Oficerowie", "Trzeci oficer", "Tajemnica Twierdzy Szyfrów", "Czas honoru", "Misja Afganistan", czy "Lekarze". Wystąpił także w filmach "Świadek koronny", "Katyń", "Skrzydlate świnie".

Mimo popularności Małaszyński nie zmienił w życiu priorytetów. Nadal ważna jest dla niego rodzina i pasja.

Od 2002 roku aktor jest żonaty z tancerką i choreografką Joanną Chitruszko, z którą ma syna Jeremiasza. Mimo nawału pracy Małaszyński zawsze znajduje czas dla rodziny, która jest dla niego najważniejsza. "Dla rodziny jestem w stanie świadomie zrezygnować z tego wszystkiego nawet na dwa, trzy lata i nic innego w tym czasie mnie nie interesuje" - deklarował w jednym z wywiadów.

Aktor nie rezygnuje także ze swoich pasji i hobby. Jednym z nich jest granie w zespole rockowym Cochise, którego jest liderem, a zarazem wokalistą i tekściarzem. Od 2004 roku grupa wydała dwie płyty.

W jednym z wywiadów Małaszyński przyznał, że muzyka jest dla niego bardzo ważna. "Zawsze chciałem być muzykiem i tak zarabiać na życie, ale wciąż nim jestem, więc czego tu żałować?".

W lipcu zespół Cochise ma w planach rozpocząć pracę nad najnowszym albumem pt. "118". W studiu zostanie zarejestrowanych 13 utworów w języku angielskim. Krążek ma pojawić się na rynku późną jesienią lub na początku 2014 roku. W najbliższym czasie zaplanowane są także liczne koncerty w Polsce i występ w USA.

źródło: Dzień Dobry TVN / x-news

Aktor nie kryje również zamiłowania do gier komputerowych i dobrych samochodów. W 2010 roku związał się z marką Lexus, stając się jej ambasadorem. Jego fani nieraz mogli spotkać go na ulicach Warszawy w czarnym Lexusie CT200h...

Mimo tego, że Paweł Małaszyński jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów w Polsce, często towarzyszą mu flesze i rzesze fanów, to w swoim rodzinnym Białymstoku, zawsze znajdzie spokojną przystań. Mieszkańcy tego miasta oswoili się już ze sławą swojego krajana.

"Można powiedzieć, że ludzie się już przyzwyczaili. To są zawsze miłe spotkania na rynku, w sklepie. Miłe uśmiechy, chwila rozmowy, jakieś zdjęcie, autograf. Jest bardzo fajnie. Uwielbiam wracać do Białegostoku, czy do Koszalina, który też jest moim rodzinnym miastem" - wyznał Małaszyński.

Obecnie aktor ma sporo pracy. Od kwietnia pracuje na planie trzeciej serii serialu "Lekarze", który będzie można oglądać jesienią na antenie telewizji TVN.

Fani aktora będą mogli zobaczyć go także na żywo i to nie tylko w stolicy. Pod koniec roku, wraz z zespołem Teatru Kwadrat, Małaszyński wyjedzie w trasę po Polsce ze sztuką "Ślub doskonały". Artysta zagra także w najnowszym spektaklu tego teatru, jednak szczegóły znane będą dopiero po wakacjach.

W najbliższym czasie w kinach pojawi się także film Władysława Pasikowskiego "Jack Strong", w którym Paweł Małaszyński zagrał niewielką rolę. Jak widać, mimo sporej popularności, aktor ten nie spoczął na laurach.

źródło: Dzień Dobry TVN / x-news

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Paweł Małaszyński | tempo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje