Reklama

​Maciej Stuhr: Noga moja u Św. Szczepana już nie postanie. Afera wokół księdza, który przepędził wolontariuszkę WOŚP

Aktor w emocjonalnym poście odniósł się do sytuacji, w której ksiądz w agresywny sposób wyrzucił z terenu kościoła w Krakowie młodą kobietę ze skarbonką WOŚP. Dla Macieja Stuhra to sprawa osobista, bo to ważny dla niego kościół.

Aktor w emocjonalnym poście odniósł się do sytuacji, w której ksiądz w agresywny sposób wyrzucił z terenu kościoła w Krakowie młodą kobietę ze skarbonką WOŚP. Dla Macieja Stuhra to sprawa osobista, bo to ważny dla niego kościół.
Maciej Stuhr jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych /AKPA

"Kościół św. Szczepana w Krakowie. Bardzo ważne miejsce dla mnie. Tu chodziłem na religię do salki parafialnej, tu przystąpiłem do I Komunii Świętej, tu chodziłem na Msze, Drogi Krzyżowe, roraty i wszystko inne. Tak, byłem bardzo religijnym dzieckiem. Teraz słyszę od tutejszego "duszpasterza" "Won". Przyjmuję to osobiście do siebie. I noga moja u Św. Szczepana już nie postanie. Bardzo to wszystko smutne" - napisał aktor (pisownia oryginalna), udostępniając przy tym viralowy już filmik, zarejestrowany podczas zdarzenia.

Na filmie ksiądz krzyczy do wolontariuszki ze skarbonką WOŚP: "Won stąd!", "Wara stąd!". Padają też słowa o "diabelskiej organizacji", choć nie wiadomo, czy odnoszą się do WOŚP, czy do TVN, na którą to stację ksiądz złorzeczy w dalszej części filmiku.

Reklama

Na stronie internetowej parafii - w dziale "Ogłoszenia parafialne" znalazło się oświadczenie w sprawie incydentu.

"Ze względu na niewłaściwe zachowanie kapłana DIECEZJI ODESKO-SYMFEROPOLSKIEJ (UKRAINA) posługującego w naszym kościele wobec wolontariuszki WOŚP w dniu 31.01.2021 r. składamy wyrazy ubolewania przepraszamy Wolontariuszkę i Wszystkich, których te słowa i zachowanie kapłana obraziły, a które nie powinny nigdy mieć miejsca. Ks. Proboszcz z duszpasterzami Parafii św. Szczepana" (pisownia oryginalna).

29. już finał WOŚP odbył się pod hasłem "Finał z głową". Zebrane podczas niego pieniądze będą przeznaczone na sprzęt dla szpitalnych oddziałów laryngologii dziecięcej.

Maciej Stuhr to syn wybitnego aktora Jerzego Stuhra i skrzypaczki Barbary Stuhr. Zanim został aktorem, ukończył psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada wiele talentów. Jest nie tylko aktorem teatralnym i filmowym, ale też artystą kabaretowym, konferansjerem i felietonistą.

"Coraz mniej chce mi się być aktorem. Bardzo to lubię, ale ostatnio doświadczyłem cudownej przygody reżyserii teatralnej ze studentami aktorstwa we Wrocławiu i to było coś, co zmieniło mój tok myślenia. Zachłysnąłem się teatrem i jego metaforą. Jeśli mam marzenia zawodowe, to zmierzają one bardziej w tym kierunku" - powiedział w 2020 roku w rozmowie z Interią Maciej Stuhr. Czyżby teraz czas na reżyserię?

Maciej Stuhr ma na swym koncie role w takich filmach i serialach, jak "Sala samobójców. Hejter", "Bad Boy", "Chłopaki nie płaczą", "Szadź", "Planeta Singli", "Diagnoza", "Belfer", "Listy do M.", "Bez tajemnic", "Obława", "Pokłosie", "Śluby panieńskie", "33 sceny z życia", "Glina", "Pogoda na jutro".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Stuhr

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy