Reklama

Reklama

Maciej Stuhr: Nic bym nie zmienił

Parę miesięcy temu, jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć do "Fuksa 2", Maciej Stuhr przez przypadek trafił w telewizji na powtórkę części pierwszej i jak przyznaje, obejrzał ją z dużym sentymentem. Odtwórca kultowej już roli Aleksa zapewnia, że jest zadowolony z tego, jak wykreował tę postać, i w zasadzie teraz zrobiłby to podobnie.

Maciej Stuhr

Maciej Stuhr ma na swoim koncie dziesiątki ról w popularnych produkcjach i jak podkreśla, powrót do filmów sprzed lat sprawia mu dużą frajdę, bo jest to dla niego okazja do wspomnień i przemyśleń. Szczególnie lubi, kiedy w momencie emisji na kanapie może zasiąść ze swoimi bliskimi. Wtedy dzieli się z nimi również ciekawostkami i wspomnieniami z planu zdjęciowego.

- Akurat parę miesięcy temu trafiłem w telewizji na kolejną powtórkę "Fuksa" i zawołałem swoich synków, żeby zobaczyli, jak to bywało na lata przed tym, zanim oni przyszli na świat. Trochę się pośmialiśmy, a ja sobie przypomniałem, jak to było - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Maciej Stuhr.

Reklama

Aktor przyznaje, że rola Aleksa Bagińskiego otworzyła mu drzwi do kariery i pozwoliła zaistnieć w branży filmowej. I kiedy dziś z perspektywy czasu i z dużo większym bagażem doświadczeń zawodowych patrzy na postać szalonego, gniewnego maturzysty, uważa, że wykreował ją całkiem dobrze od strony technicznej.

- Mimo że nakręciłem od tamtego czasu kilkadziesiąt filmów i mam wrażenie, że dziś umiem trochę więcej, niż umiałem dwadzieścia parę lat temu, to popatrzyłem na tę rolę z sentymentem i pewnym pobłażaniem. I nawet o dziwo stwierdziłem, że dziś zagrałbym to podobnie, gdybym jeszcze raz miał temu zadaniu sprostać - mówi Maciej Stuhr.

Jak zaznacza, dzisiejsze pokolenie nieco z dystansem podchodzi do filmów sprzed lat, które ukazują nieznaną im rzeczywistość. Jego synów najbardziej zdziwiły cuda motoryzacji.

- Generalnie im się podobało, czasami się śmiali, a czasami też patrzyli ze zdumieniem, że jakiś dziwny ten samochód, taki, któremu światło odpada w ogóle, o co chodzi i w ogóle nie ma kluczyka na pilota, dziwne - mówi aktor.

Teraz trwają zdjęcia do kontynuacji komedii Macieja Dutkiewicza. W obsadzie ponownie znaleźli się m.in. Maciej Stuhr i Janusz Gajos.

Newseria Lifestyle
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Stuhr | Fuks | Fuks 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje