Reklama

Reklama

Macaulay Culkin świętuje 35. urodziny

Któż nie obejrzał przynajmniej raz kultowej komedii "Kevin sam w domu"? Grający w niej główną rolę Macaulay Culkin, kończy w środę, 26 sierpnia, 35 lat. Pomimo tego, że aktor jest już dorosłym człowiekiem, nie przestaje być kojarzony z chłopcem o imieniu Kevin...

Macaulay Culkin - wieczny chłopiec

Macaulay Culkin urodził się 26 sierpnia 1980 w Nowym Jorku. Swoją aktorską karierę rozpoczął jako ośmiolatek w filmie "Pogrzeb Wikinga". Prawdziwym przełomem w jego życiu i karierze okazała się rola w komedii "Kevin sam w domu". Otrzymał za nią kilka nagród oraz nominację do Złotego Globu.

Dwa lata później została nakręcona równie kasowa kontynuacja "Kevin sam w Nowym Jorku". Sukcesy tych produkcji przyczyniły się nie tylko do międzynarodowej popularności aktora, ale też do wzrostu jego gaży. O ile za występ w pierwszej części "Kevina samego w domu" otrzymał sto tysięcy dolarów, o tyle za drugą część skasował już cztery i pół miliona. Uczyniło go to najlepiej zarabiającym nastoletnim aktorem...

Reklama

Potem było już tylko gorzej... "Cudowne" dziecko nie stało się dorosłą gwiazdą. W 1995 roku Culkin postanowił wycofać się z aktorstwa. Wpływ na to miało rozstanie jego rodziców, którzy rozpoczęli sądową batalię o opiekę nad dzieckiem i... jego majątkiem oraz "wypalenie zawodowe". Inna wersja mówiła z kolei o nadużywaniu przez gwiazdora narkotyków. Do dzisiaj utrzymuje się przeświadczenie, że pomimo terapii odwykowych, Culkin nie zrezygnował z nałogowego spożywania leków. Sam aktor mówi jednak, że pozbył się nałogu dzięki swojej partnerce.

Według brytyjskiego "The Times" to nie kariera aktorska, ale ojciec miał wpływ na zniszczenie kariery Macaulaya. Kit Culkin chciał wykorzystać rozpoznawalność syna. Dlatego też w jego imieniu podpisywał kontrakty na role filmowe. Presja i napięcie spowodowały, że bohater uzależnił się od narkotyków.

Pomimo tego, że minęło już ponad 20 lat od debiutu filmów o Kevinie, ich popularność nie zmalała. Co roku przed świętami także polskie stacje telewizyjne obowiązkowo emitują "Keviny". A przed ekranami zasiada milionowa publiczność, by ponownie je obejrzeć...

Culkin powrócił do aktorstwa wiosną 2003 roku - pojawił się gościnnie w serialu "Will & Grace" i zebrał wiele pozytywnych recenzji. W tym samym roku powrócił również na wielki ekran filmem "Party Monster", gdzie zagrał narkomana i mordercę. W kolejnych latach aktor nie pojawiał się zbyt często w produkcjach kinowych. W 2007 roku zagrał w filmie "Sex and Breakfast", a w 2011 w eksperymentalnej produkcji Adama Greena "The Wrong Ferarri", która w całości została nakręcona iPhonem.

W 1998 aktor poślubił Rachel Miner, ale rozwiódł się z nią po dwóch latach. Kilka lat później zaczął się spotykać z Milą Kunis. Ich nieformalny związek przetrwał do 2010 roku, a na początku 2011 oficjalnie potwierdzono, że para nie jest już razem. Pod koniec 2013 roku, Macaulay zaczął się spotykać z Jordan Lane Price znaną z serialu "Wszystkie moje dzieci".

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Macaulay Culkin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje