Reklama

Reklama

Łukaszewicz prezesem ZASP?

Olgierd Łukaszewicz, na prośbę zarządu ZASP, zgodził się kandydować na szefa związku.

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", po tym, gdy Joanna Szczepkowska zrezygnowała z kierowania Związkiem Artystów Scen Polskich, w poniedziałek, 17 stycznia, odbędzie się nadzwyczajny zjazd tej organizacji w Skolimowie.

"Na prośbę zarządu zgodziłem się kandydować. Na tę decyzję miały wpływ liczne głosy płynące z oddziałów związku, prośby, bym podjął się trudnej roli w ciężkim dla nas czasie" - powiedział gazecie Olgierd Łukaszewicz.

"Chcę, by związek działał transparentnie. Zastrzegam: nie jestem cudotwórcą. Nie wiadomo też, jak potoczą się wybory" - dodał aktor.

Reklama

Zjazd ma rozpocząć się o godzinie 10:00. Jak przewiduje porządek dzienny obraz zjazdu, w jego pierwszej części planowane jest m.in. sprawozdanie z działalności b. prezes ZASP Joanny Szczepkowskiej i dyskusja.

W drugiej części obrad zgłoszeni zostaną kandydaci na stanowisko prezesa ZASP, potem zaplanowano ich wystąpienia oraz wybór prezesa. Po ogłoszeniu wyników wyborów oraz wystąpieniu nowego szefa Związku, obrady zostaną zamknięte. Przewidywane zakończenie obrad zjazdu to godz. 18:00.

Olgierd Łukaszewicz był już prezesem ZASP w latach 2002-05. Zawodowo aktor związany jest z Teatrem Polskim, w którym występuje od 2003 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje