Reklama

Łukasz Targosz z szansą na nominację do Oscara

Łukasz Targosz - uznany polski kompozytor muzyki filmowej, znalazł się w gronie kompozytorów z całego świata ubiegających się o Oscara w kategorii najlepsza oryginalna muzyka filmowa. Łukasz Targosz jest autorem muzyki do filmu animowanego "Magiczna Zima Muminków" w reżyserii Iry Carpelan i Jakuba Wrońskiego, który już w piątek 22 grudnia będzie miał swoją premierę w kinach w całej Polsce.

Łukasz Targosz

Targosz jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Swoją karierę rozpoczął jako gitarzysta studyjny. Po dziesięciu latach pracy na scenie i w studio, Łukasz rozpoczął współpracę z jedną z największych stacji telewizyjnych w Polsce - TVN, gdzie zadebiutował jako kompozytor. Jest autorem muzyki do ponad 40 projektów filmowych (m.in.: "Listy do M.", "Planeta Singli", "Kamienie na Szaniec", "Pitbull. Nowe porządki").

Reklama

Muzykę  do filmu "Magiczna Zima Muminków" skomponowaną przez Targosza wykonała City of Prague Philharmonic Orchestra. "Magiczna Zima Muminków" jest pierwszym pełnometrażowym filmem animowanym na koncie kompozytora.

"Magiczna Zima Muminków" to fińsko-polska koprodukcja. "Magiczna Zima Muminków" ma szanse na aż trzy nominacje oscarowe - w kategoriach najlepszy film animowany, muzyka oryginalna oraz najlepsza piosenka dla Andrei Eklund za utwór "Tęsknota za latem".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje