Reklama

Luis Mandoki i mały żołnierz

Luis Mandoki ("List w butelce", "Oczy anioła") zamierza nakręcić film "Cardboard Houses" ("Casa de Carton"). Będzie to dramatyczna opowieść o małym chłopcu z Salwadoru, który w czasach wojny domowej w latach 80. został zmuszony do wstąpienia do wojska. Scenariusz projektu powstał na podstawie autentycznych wydarzeń.

Autorem skryptu był aktor Oscar Torres, który opisał wydarzenia ze swojej własnej przeszłości, gdy w wieku 12 lat wcielono go do armii.

Reklama

"Ten chłopiec przeżywa ostatni rok swojego dzieciństwa, wiedząc, że może zapaść decyzja o jego losach" - opisuje bohatera filmu urodzony w Meksyku Luis Mandoki.

"Albo zostanie siłą wzięty do wojska, albo ucieknie, przyłączając się do partyzantów. Tak czy owak, nie będzie w stanie uniknąć udziału w wojnie. Cała rzecz opowiedziana jest z punktu widzenia dziecka, więc wśród wojennej grozy jest w nim miejsce również na magię dzieciństwa" - dodaje filmowiec.

Luis Mandoki był w przeszłości bardzo chwalony za wzorowe prowadzenie dziecięcych aktorów w takich filmach jak "Gaby", czy też "Kiedy mężczyzna kocha kobietę".

Producent "Cardboard Houses", Lawrence Bender ("Pulp Fiction", "Kill Bill"), zwrócił uwagę na panujący w Hollywood klimat sprzyjający powstawaniu amerykańsko-latynoskich filmów. Dużą rolę w jego tworzeniu odegrały sukcesy obrazów "I twoją matkę też" oraz "Miasto Boga".

"Historia tego chłopca i jego kolegów, którzy uciekają do partyzantów, a potem zostają schwytani, jest porywająca" - zapewnił Bender, zachwalając nowy projekt.

Oscar Torres grywał dotąd głównie niewielkie role w niezależnych filmach. Luis Mandoki zatrudnił go w grudniu 2002 roku do realizowanej przez siebie reklamy i dostał do przeczytania jego scenariusz.

Opowieść bardzo poruszyła reżysera, który oparty na niej film postanowił nakręcić w rodzinnym Meksyku. Filmowiec nie realizował tam żadnego dzieła od czasu "Gaby", filmu który trafił na ekrany kin w 1987 roku.

"Pracowałem z Oscarem nad kilkoma poprawkami scenariusza, lecz większość materiału mi się spodobała. To jedna z tych pięknych historii, o jakich nie piszą w gazetach" - dodał Luis Mandoki.

Zdjęcia do realizowanych w języku hiszpańskim "Cardboard Houses" rozpoczną sie 27 października.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje