Reklama

Reklama

"Lato Sangaile": Symetria ciał

27 maja na ekrany polskich kin trafi "Lato Sangaile" - nagrodzona w Sundance opowieść o dojrzewaniu z muzyką Jeana-Benoît Dunckela.

27 maja na ekrany polskich kin trafi "Lato Sangaile" - nagrodzona w Sundance opowieść o dojrzewaniu z muzyką Jeana-Benoît Dunckela.
Główne bohaterki filmu "Lato Sangaile" /materiały dystrybutora

Sangaile spędza wakacje z rodzicami w domu nad jeziorem. Jej największym marzeniem jest pilotowanie samolotu, ale nigdy nawet nie wsiadła na pokład ze względu na paniczny lęk wysokości. Cały gniew wynikający ze strachu i niemocy kieruje przeciw sobie. Pewnego dnia na pokazie lotniczym poznaje barwną i przebojową Auste. To spotkanie i namiętność, która rozwinie się między dziewczynami, pozwoli Sangaile nabrać pewności siebie i przezwyciężyć własne ograniczenia.

Film zdobył nagrodę za najlepszą reżyserię na międzynarodowym konkursie fabularnym Festiwalu Sundance. Prezentowany był też na Berlinale oraz na Warszawskim Festiwalu Filmowym i Festiwalu Camerimage.

Reklama

"Lato Sangaile" to opowieść o odwadze potrzebnej do realizowania własnych marzeń. To film hipnotyzujący obrazem, który w połączeniu ze ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Jeana-Benoît Dunckela (połowa francuskiego duetu Air), pozwala oderwać się od rzeczywistości.

- Mówiąc o dojrzewaniu, chciałam stworzyć film pełen muzyki, przemawiającą do zmysłów historię miłosną z silnie emocjonalnym przesłaniem. Zepchnięcie na dalszy plan aspektu płci i podkreślenie symetrii ciał wydawało mi się konieczne, aby była to po prostu opowieść o człowieku i jego rozwoju - mówi reżyserka Alanté Kavaïté.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lato Sangaile

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL