Reklama

Reklama

Lady Gaga przypomina o Światowym Dniu Dobroci. Bunt wobec braku życzliwości

Światowy Dzień Dobroci został ustanowiony w 1998 roku i na całym świecie obchodzony jest 13 listopada. Z tej okazji Lady Gaga postanowiła zaskoczyć fanów specjalnym 30-minutowym programem zatytułowanym „The Power of Kindness”. W programie piosenkarka pochyli się nad tematem zdrowia psychicznego i wpływie życzliwości na nasz dobrostan. Całość została wyemitowana w piątek na antenie CBS, a zaraz potem udostępniona na kanałach społecznościowych artystki.

Lady Gaga

"Życzliwość i zdrowie psychiczne idą ze sobą w parze" - podkreśliła Lady Gaga w zaprezentowanej przez stację CBS zapowiedzi. W programie, który został wyemitowany w piątek i poprzedził Światowy Dzień Dobroci, Gaga dyskutuje z młodymi osobami na temat zdrowia psychicznego i życzliwości.

Lady Gaga: Ofiara gwałtu

Artystka od wielu lat jest propagatorką profilaktyki zdrowia psychicznego. Sama bardzo otwarcie mówiła o swoich problemach, w tym roku decydując się na bardzo szczerą i wstrząsającą relację wydarzeń sprzed lat. W maju artystka wyznała, że w wieku 19 lat została zgwałcona przez producenta muzycznego. "Porzucił mnie zgwałconą, na rogu ulicy niedaleko domu moich rodziców" - opowiedziała artystka, tłumacząc, że to wydarzenie odcisnęło piętno na jej życiu. Po latach stwierdzono u niej zespół stresu pourazowego. Wykorzystując swoje doświadczenia dziś Gaga stara się zachęcać młode osoby do większej otwartości i rozmów na temat  zdrowia psychicznego, dzielenia się swoimi doświadczeniami i historiami.

Reklama

"Stałam się bardzo świadoma swojej pozycji w świecie i swojej odpowiedzialności wobec osób, które mnie obserwują i które za mną podążają. Uważam siebie za 'punka' życzliwości. Patrząc wstecz na to, co osiągnęłam i na to, co robię dziś, mogę powiedzieć, że jest to nieustający bunt wobec braku życzliwości. To, co staram się przekazać za pośrednictwem swojej działalności artystycznej, filantropijnej to prosty komunikat - życzliwość potrafi zmieniać świat, życzliwość daje uzdrowienia, to coś, co nas łączy i zbliża do siebie" - przyznała w 2019 roku Gaga w podcaście Oprah Super Soul Conversation. Artystka dodała, że życzliwe nastawienie do świata i ludzi wyniosła z domu, tę cechę zaszczepiła jej matka. "Pamiętam, jak wracałam do do domu ze szkoły, w której byłam nękana, w poczuciu bezradności zwracałam się do swojej mamy, z pytaniem: 'co mam robić?'. Ona zawsze powtarzała mi jedno zdanie: 'kill them with kindness' (zabij ich życzliwością)".

Lady Gaga: Siła życzliwości

Artystka zapewniła, że praktykuje życzliwość każdego dnia. Podkreśliła, że niezależnie od pozycji, jaką się zajmuje w społeczeństwie, proste gesty uprzejmości są niezbędne. "Zwykłe "proszę" i "dziękuję" mają duże znaczenie". Zaznaczyła też, że istotne są życzliwość, miłość i szacunek, którym obdarzamy samych siebie. To fundamenty poczucia własnej wartości, walki o swoją niezależność i indywidualizm.

Dlatego też temu zagadnieniu piosenkarka i aktorka poświęciła program "The Power of Kindness". Zachęciła przy tym do drobnych gestów życzliwości zarówno skierowanych wobec innych, jak i wobec siebie. Warto o nich pamiętać nie tylko 13 listopada.

Czytaj więcej:

Okrutna nagość w polskim filmie?

Znamy zwycięzcę programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"!

"Milionerzy": Polonista poległ na pierwszym pytaniu!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Lady Gaga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje