Reklama

Kuna i Sadowski uratowali małego chłopca

Izabela Kuna i Przemysław Sadowski wystąpili razem jako małżeństwo, które w czasie II wojny światowej ratuje osierocone dziecko. "Biegnij, chłopcze, biegnij" w kinach od 10 stycznia.

Wśród plejady polskich gwiazd, które wystąpiły w filmie "Biegnij, chłopcze, biegnij" znaleźli się również Izabela Kuna oraz Przemysław Sadowski. Oboje grają małżeństwo, które narażając własne życie udziela schronienia 8-letniemu uciekinierowi z warszawskiego getta. Dzięki takim postaciom jak te grane przez Kunę i Sadowskiego dzisiaj możemy usłyszeć tę niesamowitą i prawdziwą historię chłopca, który przeżył koszmar wojny, prosto z ust żyjącego do dzisiaj Yorama Friedmana.

Reklama

"Absolutnie takie filmy powinny powstawać, tym bardziej, że coraz więcej czasu mija od II wojny światowej, coraz więcej świadków po prostu umiera i to jest bardzo ważne, żebyśmy nie zapominali o tym, bo tylko na naszej historii możemy się uczyć jak nie popełniać tych błędów w przyszłości" - mówi Przemysław Sadowski, po czym dodaje: "Tyle o sobie wiemy na ile nas sprawdzono. Nie wiem czy byłbym w stanie zaryzykować życie własnego dziecka. Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. I po to zrobiliśmy ten film".

"Biegnij, chłopcze, biegnij" to wzruszająca historia, która wydarzyła się naprawdę. Reżyserem filmu jest zdobywca Oscara Pepe Danquart. W międzynarodowej obsadzie plejada gwiazd polskiego kina. W roli głównej, zagranej wspólnie z bratem-bliźniakiem Andrzejem, Kamil Tkacz, którego debiut w głośnym i wielokrotnie nagrodzonym "Chce się żyć" Macieja Pieprzycy zachwycił cały świat. "Biegnij, chłopcze, biegnij" to ekranizacja przetłumaczonego na 15 języków bestsellera Uriego Orleva.

"Biegnij, chłopcze, biegnij" to opowieść o losach ośmioletniego uciekiniera z warszawskiego getta, który stracił całą rodzinę i zdany jest na pomoc ze strony obcych. Trafia do domu życzliwej Polki (Elizabeth Duda). Kobieta decyduje się go przygarnąć i namawia, by dla bezpieczeństwa przyjął nową tożsamość - osieroconego Polaka wyznania rzymskokatolickiego. Wskutek dramatycznego splotu wydarzeń, chłopiec musi opuścić gościnny dom i rusza w pełną przygód i niebezpieczeństw wędrówkę przez ogarnięty wojną kraj. Korzystając z pomocy polskich rodzin i przybranej tożsamości, próbuje przetrwać koszmar okupacji.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Zobacz nasze podsumowanie 2013 roku

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje