Reklama

Kultowe role i romanse Krzysztofa Kowalewskiego. Jak wyglądało życie aktora?

Zbliża się rocznica śmierci Krzysztofa Kowalewskiego. Znany z ról komediowych, był także wybitnym aktorem teatralnym. Kowalewski słynął także z łamania kobiecych serc. Przypominamy jego najpopularniejsze role i skandale.

Krzysztof Kowalewski był znany z wielu komediowych ról. Widzowie uwielbiali jego poczucie humoru i dystans do siebie.

Jak wyglądała kariera Krzysztofa Kowalewskiego?

Krzysztof Kowalewski był absolwentem PWST w Warszawie. Swoją karierę zaczął od udziału w "Krzyżakach" (1960) Aleksandra Forda - zagrał łucznika krzyżackiego, ale jego nazwisko nie występuje w napisach. W latach 70. występował przez trzy lata w kultowym Studenckim Teatrze Satyryków w Warszawie. Był także związany z warszawskim Teatrem Współczesnym. W swoim życiu zagrał ponad tysiąc różnych ról w Teatrze Polskiego Radia. Największą popularność przyniosła mu ta w słuchowisku "Kocham pana, panie Sułku". Był także wykładowcą na warszawskiej PWST.

Reklama

Kultowe role w kinie i telewizji

Kowalewski zagrał w swoim życiu nie tylko wiele ról teatralnych. Zapisał się w historii polskiego kina i telewizji przede wszystkim wybitnymi filmowymi rolami komediowymi. Często grał bohaterów filmów Stanisława Barei w takich produkcjach, jak "Miś", "Brunet wieczorową porą" czy "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz".

Kowalewski słynął ze swoich komediowych popisów. Wszyscy pamiętają jego kultowe role także w takich produkcjach, jak "Rodzina Leśniewskich", "Ryś", "Serce na dłoni" i "Nic śmiesznego".

Jedna z jego najsłynniejszych ról telewizyjnych stworzył w serialu "Daleko od noszy". Fani seriali mogą go także pamiętać z ról w serialach "Adam i Ewa" i "Graczykowie".

Związki i złamane serca

Kowalewski miał opinię kobieciarza i wcale temu nie zaprzeczał. Pierwszy raz ożenił się jeszcze w latach 60. z Kubanką Vivian Rodriguez. Po trzech latach ich małżeństwo się skończyło i para wzięła rozwód.

Pod koniec lat 70. Kowalewski związał się z aktorką Ewą Wiśniewską. Na początku łączyła ich jedynie przyjaźń, która z czasem przerodziła się w miłość. Tworzyli udany związek przez 20 lat, nigdy jednak nie wzięli ślubu. Ich związek nie przetrwał próby czasu. Krzysztof Kowalewski wdał się w romans z Agnieszką Suchorą, czym złamał Wiśniewskiej serce. Aktorka nie była w stanie przebaczyć Kowalewskiemu.

Aktor wyprowadził się od swojej byłej partnerki i rozpoczął życie na nowo u boku młodszej partnerki.

Małżeństwo z Agnieszką Suchorą

Z Suchorą poznali się w latach 90. na próbie do spektaklu. Między aktorami była duża różnica wieku - ponad 30 lat. Nie przeszkadzało im to, co obydwoje często podkreślali w wywiadach. Decyzja Kowalewskiego o ustatkowaniu się była także spowodowana tym, że Suchora zaszła w ciążę. W 2000 roku na świat przyszła ich córka Gabriela. Aktor po wyprowadzce od poprzedniej partnerki kupił mieszkanie i zdecydował się na drugie małżeństwo. Para wzięła ślub w 2002 roku.

Burzliwe rozstanie z Wiśniewską odbyło się w atmosferze skandalu. Kowalewski i Suchora wielokrotnie musieli się tłumaczyć ze swojej decyzji w mediach. Podkreślali jednak, że razem są szczęśliwi.

Ich małżeństwo przerwała śmierć aktora. Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego 2021 roku w Warszawie.

Zobacz także:

Weronika Rosati i Mariusz Max Kolonko: Dlaczego im nie wyszło?

Joanna Koroniewska narzeka na męża. "Dowbor wciąż rozmyśla o Gąsie"

Paweł Małaszyński musiał poddać się operacji. Był w "opłakanym stanie"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Kowalewski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy