Reklama

"Król życia": Pozytywnie nastawiony Robert Więckiewicz

"Król życia", debiutancki film Jerzego Zielińskiego, zdradza pełen humoru przepis na odnalezienie szczęścia w codziennym życiu. Szczypta radości i pozytywne nastawienie to sposoby na wyjście z kina z uśmiechem na twarzy. Kinowego zastrzyku endorfin widzowie doświadczą już 25 września. Dystrybutor Next Film zaprezentował właśnie plakat nadchodzącej produkcji z Robertem Więckiewiczem w roli głównej.

Robert Więckiewicz na plakacie filmu "Król życia"

Wydaje się, że Edward, główny bohater "Króla życia", na dobre utknął w pogoni za karierą. W swoim pracowniczym boksie czuje się jednak jak zamknięty w klatce. Z zazdrością patrzy na ludzi spacerujących za oknem biurowca. Narastająca frustracja sprawia, że zapomniał już czym jest szczery uśmiech, zabawy z córką, czy taniec z żoną. Kolejne dni pełne stresu sprawiają, że Edward staje się coraz bardziej niemiły dla bliskich.

Reklama

Jego życie odmienia wypadek samochodowy, z którego bohater komedii Jerzego Zielińskiego cudem wychodzi bez szwanku. Edward rezygnuje z dotychczasowej pracy, aby na nowo odkryć w sobie króla życia. Smak hektolitrów biurowej kawy zastępuje duszkiem wypita oranżada. Obgadywanie szefa na przerwie, ustępuje rozmowom z dawno nieodwiedzanym ojcem. Jego największą pasją stają się żona i córka. Okazuje się, że to małe przyjemności - czas spędzany z rodziną i przyjaciółmi, a nie kariera, i pieniądze, są tym, co pozwala cieszyć się życiem.

"Król życia" to film, po którym każdy widz opuści kino z uśmiechem na twarzy, a dobry nastrój będzie towarzyszyć mu jeszcze długo po seansie. Filmy takie jak ten, zarażające szczęściem i podnoszące poziom endorfin, określa się mianem "feel-good movies" - zapewnia dystrybutor obrazu.

Za scenariusz odpowiedzialny jest warszawski prawnik, Fadi Chakkour, debiutant w świecie filmu. To właśnie jego inteligentna i zabawna historia przekonała wybitnego operatora Jerzego Zielińskiego ("Plac Waszyngtona", "Baby są jakieś inne") do podjęcia się reżyserskiego wyzwania.

W zupełnie odmiennej roli niż do tej pory zobaczymy również Roberta Więckiewicza, który w "Królu życia" zarażać będzie pozytywnym nastawieniem. Na ekranie towarzyszyć będą mu Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Krzysztof Czeczot, Piotr Głowacki oraz Jerzy Trela i Jan Peszek. W roli córki Edwarda, widzowie będą mieli okazję zobaczyć, po raz pierwszy na dużym ekranie, Annę Niedźwiecką, wschodzącą dziecięcą gwiazdę kina.

Za zdjęcia odpowiada Jan Holoubek, autor obrazów do takich filmów jak "Supermarket" i "Świadek koronny".

Film wejdzie na ekrany kin 25 września.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Król życia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje