Reklama

Reklama

Kolejny projekt Davida Finchera

David Fincher, amerykański reżyser i właściciel wytwórni Panic Pictures, wykupił prawa do adaptacji powieści kryminalnej "Panic Attack" Jasona Starra.

Fabuła książki koncentruje się wokół odnoszącego duże sukcesy nowojorskiego psychoterapeuty Adama Blooma, którego na pozór idealne życie (bogactwo, szczęśliwa rodzina) rozsypuje się po tym, jak zabija domniemanego włamywacza.

Wokół bohatera nie tylko rozpętuje się medialne szaleństwo, ale musi się on także skontaktować z mściwym wspólnikiem zastrzelonego mężczyzny - bardzo inteligentnym psychopatą.

Jeśli produkcja filmu dojdzie do skutku, będzie to kolejny w dorobku Finchera thriller z makabryczną zbrodnią w tle.

Reżyser ma na swoim koncie takie filmy, jak "Siedem" (Morgan Freeman i Brad Pitt), "Podziemny krąg" (Edward Norton, Brad Pitt) czy "Zodiak" (Jake Gyllenhaal). Niedługo wejdzie na ekrany jego nowy film, zrealizowana również na podstawie kryminalnej powieści "Dziewczyna z tatuażem".

Reklama

Za adaptację powieści Starra ma być odpowiedzialny zręczny scenarzysta, Ted Griffin ("Ocean's Eleven: Ryzykowna gra", "Tower Heist").

"Panic Attack" to piąta z kolei powieść amerykańskiego pisarza, która w takiej czy innej formie zostanie wykorzystana przez hollywoodzkie wytwórnie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: David Fincher | powieści | David

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL