Reklama

Kolejna ekranizacja kultowej "Carrie"

Słynne dzieło Stephena Kinga doczekało się już filmowych adaptacji, ale teraz powróci na ekrany w nowej formie. Na podstawie książki "Carrie" powstanie serial telewizyjny. Wyprodukują go wspólnie stacje FX i MGM, które od lat z powodzeniem tworzą serialową wersję filmu "Fargo".

Czy jest szansa, że ktoś dorówna kreacji Sissy Spacek?

Projekt jest na wczesnym etapie rozwoju i nie ma jeszcze scenariusza, ale krążą pogłoski, że stacja FX chce, abym tym razem główną bohaterkę zagrała nastolatka o innym kolorze skóry niż biały albo osoba transpłciowa.

Reklama

Główna bohaterka powieści Kinga jest prześladowana przez rówieśników, ale wszystko się zmienia, gdy odkrywa w sobie paranormalne zdolności.

Kultowa książka doczekała się już kilku adaptacji filmowych. Pierwsza i najbardziej pamiętna, to wersja Briana De Palmy z 1976 roku z Sissy Spacek, Piper Laurie, Amy Irving i Johnem Travoltą w rolach głównych. Za swoją kreację Spacek była nominowana do Oscara.

Film doczekał się kontynuacji - w 1999 roku powstała "Furia: Carrie 2". W sequelu główną rolę zagrała Emily Bergl, a w retrospekcjach pojawiła się ponownie Sissy Spacek. Jednak obraz nie wzbudził większego zainteresowania.

W 2013 roku powstała nowa wersja, w której główną bohaterkę zagrała Chloe Grace Moretz. Ten film też spotkał się z chłodnym przyjęciem ze strony widzów.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje