Reklama

Kim jest Gemma Arterton?

Gemma Arterton w lipcu pojawi się na ekranach polskich kin w najnowszej produkcji Neila Jordana "Byzantium" jako Clara Webb - zimna i seksowna wampirzyca. Z tej okazji przypomnijmy sobie jej niektóre kreacje filmowe. Może niektóre już znacie...

Jej kariera rozpoczęła się tak naprawdę od roli dziewczyny Bonda. W 2008 roku Gemma Arterton pojawiła się w nowej odsłonie przygód agenta 007 "Quantum of Solace". Wybrano ją spośród 1500 kandydatek. Gemma wcieliła się w postać Strawberry Fields, za którą zebrała pochlebne recenzje.

Reklama

Szybko okazało się, że Arterton posiada nieprzeciętne umiejętności aktorskie, urodę i wrażliwość, które są zapowiedzią długiej i udanej kariery na dużym ekranie. Zobaczmy, co Arterton zostawiła po sobie do tej pory...

"Opowieść Mary"

Swoją pierwszą profesjonalną rolę w filmie otrzymała w "Opowieści Mary" Stephena Poliakoffa, produkcji BBC i HBO. W filmie zagrała u boku Maggie Smith i Ruth Wilson. Obraz opowiada o byłej dziennikarce, która po latach odwiedza rodzinne strony, gdzie wspomina czasy swojej młodości. Wraca pamięcią do słynnych przyjęć w jakich uczestniczyła, znakomitych osobistości, z którymi miała okazję się spotkać oraz pewnego tajemniczego mężczyzny, który zniszczył jej życie.

"Dziewczyny z St. Trinian"

Na dużym ekranie Gemma zadebiutowała główną rolą w komedii "Dziewczyny z St. Trinian", której akcja toczy się w tytułowej szkole, w której pani dyrektor usiłuje wprowadzić surową dyscyplinę. Uczennice są jednak wyjątkowo niepokorne. Gdy los szkoły staje pod znakiem zapytania, z powodu zalegających długów, uczennice postanawiają pomóc. Obmyślają plan kradzieży cennego obrazu, aby potem zgarnąć nagrodę za jego odnalezienie. Film był jednym z najbardziej dochodowych brytyjskich filmów niezależnych ostatniej dekady. Ta rola pozwoliła Arterton na pokazanie swoich umiejętności i umocnienia swojej pozycji wśród wschodzących gwiazd brytyjskiego kina.

"007 Quantum of Solace"

W 2008 roku Gemma Arterton zaprezentowała w całej pełni swe wdzięki, wcielając się w piękną agentkę MI6, Strawberry Fields, która zostaje wysłana do pomocy Bonodowi w "Quantum of Solace". Grając wyrafinowaną brytyjską dziewczynę Bonda, Gemma zapewniła sobie miejsce w sercach kinomanów na całym świecie.


"Uprowadzona Alice Creed"

Pozostając wierną brytyjskiemu przemysłowi filmowemu, Gemma przyjęła w 2009 roku główną rolę w thrillerze "Uprowadzona Alice Creed". Film opowiada o dwójce mężczyzn, którzy postanawiają uprowadzić córkę bogatego biznesmena i zażądać okupu. Rola Arterton nie należała do łatwych. Aktorka przywiązana do łóżka, często naga, ukazała niezwykle wiarygodny wizerunek porwanej bohaterki.

"Książę Persji: Piaski czasu"

Kto by odrzucił rolę u boku Jake'a Gyllenhaala i Sir Bena Kinglsey'a? Na pewno nie osoba, która poważnie myśli o podniesieniu swojego statusu w Hollywood. Tamina, którą gra Gemma, jest bohaterką, która udowadnia, że ma to, czego potrzebuje każdy film Jerry'ego Bruckheimera - urodę i siłę. Film opowiada o Dastanie, przybranym synu króla Persji, który zostaje wrobiony w morderstwo swojego ojca. Wraz z niepokorną księżniczką Taminą wyrusza w podróż, aby dowieść swojej niewinności.


"Tamara i mężczyźni"

W 2010 roku, Stephen Frears przeniósł swój ukochany komiks "Tamara Drewne" na duży ekran, z Gemmą Arterton w roli głównej. Londyńska dziennikarka po latach powraca do rodzinnego miasteczka. Jej pojawienie się wywołuje w uporządkowanym życiu byłych kochanków i narzeczonych niemałe zamieszanie. Spowoduje, że wyjdą na jaw długo skrywane tajemnice i odżyją dawne namiętności. "Tamara" ponownie pokazuje kreatywność brytyjskiego przemysłu filmowego i sentyment Gemmy do rodzimych projektów.

"Byzantium"

19 lat po "Wywiadzie z wampirem" Neil Jordan ponownie wraca do tematu wampirów. Arterton gra Clarę, wampira, zmagającego się z różnymi dolegliwościami w upadającym społeczeństwie. Clara i jej nastoletnia córka Eleanor (Saoirse Ronan) są biedne i bezdomne, więc robią to co muszą, aby przetrwać... Arterton gra seksowną i zdecydowaną młodą kobietę, która nie boi się sięgnąć po to, czego potrzebuje.


Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Gemma Arterton | kto | 007 Quantum of Solace | film | aktorka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje