Reklama

Reklama

Kevin Spacey znów nagrał świąteczny film

To już powoli staje się tradycją. Kevin Spacey trzeci rok z rzędu opublikował nagranie w okresie świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczne wideo ma jednak zdecydowanie bardziej przygnębiający wydźwięk od poprzednich. Tym razem aktor dodaje otuchy osobom, które zmagają się z myślami samobójczymi. Jego wideo ma już ponad 700 tysięcy wyświetleń.

Tradycja? Wiele osób już nie wyobraża sobie świąt bez... Kevina

"Co by to były za święta, bez mojego przesłania" - zaczyna swój tegoroczny przekaz Spacey.

Spacey apeluje do wszystkich osób, które mają myśli samobójcze. "Jeśli czujesz się przyparty do muru, albo czujesz, że nie ma dla ciebie drogi, niezależnie od wszystkiego, obiecuję ci, że jest" - zapewnia aktor.

"W tej chwili, podczas świąt, ale nie tylko, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy, są ludzie, którzy cię rozumieją i mogą ci pomóc. Nie jesteś sam" - przekonuje Spacey, życząc wszystkim szczęśliwych świąt i udanego nowego roku.

Reklama

Przypomnijmy, że Kevin Spacey był bez wątpienia jednym z najbardziej cenionych aktorów w Hollywood. Zdobywca dwóch statuetek Oscara za role w filmach "Podejrzani" i "American Beauty", od lat cieszył się niesłabnącą popularnością i uznaniem w środowisku filmowym. Do czasu.

Kariera artysty załamała się pod koniec października 2017 roku. Wtedy aktor Anthony Rapp wyznał, że w wieku czternastu lat został zaproszony do mieszkania Spacey'ego, gdzie ten miał podać mu alkohol i składać niedwuznaczne propozycje. Oskarżony zareagował błyskawicznie. Stwierdził, że nie pamięta tej sytuacji, ale jeśli miała miejsce, to bardzo za nią przeprasza. Wyznał także, że jest homoseksualistą. Oświadczenie spotkało się z krytycznym przyjęciem mediów.

Szybko zaczęły pojawiać się kolejne doniesienia o niewłaściwym zachowaniu Spacey'ego. Netflix zdecydował o usunięciu go z obsady "House of Cards". Wiele osób, nie bacząc na mocno zszarganą reputację gwiazdora, deklarowało, że nie zamierza oglądać produkcji bez jej najbardziej wyrazistej i charyzmatycznej postaci.

Równie radykalny był Ridley Scott, który postanowił wyciąć Spacey'ego z gotowego już filmu "Wszystkie pieniądze świata". Na półtora miesiąca przed premiera zastąpił go Christopher Plummer.

W grudniu 2018 roku artysta zamieścił w internecie wideo pod tytułem "Let Me Be Frank", w której jako swoja postać z serialu "House of Cards" komentował postawione mu zarzuty. Film został oceniony przez media jako "obrzydliwy". Niemniej zebrał też dużo pozytywnych opinii od widzów.

Spacey postanowił odnieść się do tych wydarzeń w opublikowanym w maju tego roku na YouTube filmiku, który nagrał w swoim domu na potrzeby Bits & Pretzels - niemieckiej konferencji dla przedsiębiorców i inwestorów.

"Mój świat całkowicie się zmienił jesienią 2017 roku. Moja praca, wiele moich relacji, moja pozycja w branży zniknęły w ciągu kilku godzin" - wyznał Spacey.

Nawiązując do trwającej pandemii, zaznaczył, że utożsamia się z osobami, które z jej powodu straciły pracę. "Wiem, jak to jest, gdy twój świat nagle się zatrzymuje. Choć znaleźliśmy się w tej sytuacji z bardzo różnych powodów i pod wpływem odmiennych okoliczności, czuję, że nasze zmagania emocjonalne są bardzo podobne. Solidaryzuję się z osobami, które usłyszały niedawno, że nie wrócą do pracy. To sytuacja, nad którą nie ma się żadnej kontroli" - dodał.

Gwiazdor przyznał również, że skandal z jego udziałem skłonił go do głębszej refleksji nad życiem i przyszłością. "Kiedy moja kariera dobiegła końca, gdy zrozumiałem, że być może nigdy już nie zostanę zatrudniony jako aktor, zadałem sobie pytanie, którego nigdy wcześniej sobie nie zadawałem, a mianowicie: jeśli nie mogę działać, pracować, kim jestem? Musiałem stawić czoła wielu traumom, przepracować wiele rzeczy. Ale zapewniam was - jakkolwiek posępne i przerażające mogą się wam wydawać wydarzenia ostatnich tygodni, prędzej czy później wszystko się ułoży" - stwierdził Spacey.

I zaapelował do odbiorców, by w czasie pandemii okazywali sobie życzliwość i nawzajem się wspierali.

Od czasu pojawienia się oskarżeń Spacey nie otrzymał żadnej nowej roli. Zamiast tego przygotowuje się do kolejnych batalii sądowych. Choć w jego sprawie wciąż toczy się kilka dochodzeń, w lipcu 2019 roku jedyna kryminalna sprawa przeciwko aktorowi została umorzona. Wówczas sąd stanu Massachusetts oczyścił Spacey'ego z zarzutów molestowania seksualnego. Powodem tej decyzji było wycofanie oskarżenia przez rzekomego pokrzywdzonego.

Do zdarzenia miało dojść w 2016 roku. Spacey został oskarżony o upojenie alkoholem i obmacywanie osiemnastoletniego wówczas mężczyzny. Dwukrotny zdobywca Oscara od początku zaprzeczał tym informacjom.

Mężczyzna wycofał pozew, gdy obrona Spacey'ego zaczęła domagać się upublicznienia skasowanych przez niego wiadomości SMS-owych, które mogły rzucić na sprawę nowe światło. Poszkodowany odmówił, zasłaniając się piątą poprawką. Jego telefon nie został przekazany władzom. Miał zaginąć.

Kevin Spacey wciąż jest jednak oskarżony w ponad 30 sprawach, których większość dotyczy molestowania seksualnego.

--------------

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych - kliknij i sprawdź!

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś!  Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link GRAM o duże pieniądze już teraz!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kevin Spacey

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje