Reklama

Kevin Spacey wraca do aktorstwa. Ma już na oku kilka projektów

Po zakończeniu procesów dotyczących przestępstw seksualnych i wyroku uniewinniającym w lipcu 2023 roku Kevin Spacey zamierza powrócić do aktorstwa. Jak zdradza znajomy dwukrotnego zdobywcy Oscara, planuje on odbudować swoją pozycję w Hollywood. Ma już na oku kilka projektów, które mogą mu w tym pomóc.

Kariera gwiazdora "American Beauty" załamała się w 2017 roku, gdy aktor Anthony Rapp oskarżył go o molestowanie seksualne. Wkrótce pojawiły się inne głosy, z których wynikało, że Spacey od lat napastował młodych mężczyzn i wykorzystywał swoją pozycję. Środowisko odwróciło się od niego z dnia na dzień. Aktor stracił role w serialu "House of Cards" i filmie "Wszystkie pieniądze świata". 

W październiku 2022 roku Spacey wygrał proces, który wytoczył mu Rapp. Z kolei w lipcu 2023 roku w Londynie sąd nie znalazł dowodów na potwierdzenie zarzutów, które wysunęli przeciwko niemu trzej młodzi mężczyźni. Jeszcze przed rozpoczęciem procesu aktor zapowiadał, że w razie wygranej i uniewinnienia zamierza wrócić do Hollywood i odbudować swoją pozycję. 

Reklama

Według producenta Geoffreya Marka Spacey ma już na oku kilka projektów. Nie zdradził jednak szczegółów. Zamiast tego skupił się na komplementowaniu gwiazdy "Podejrzanych". "Znam Kevina od wielu lat. Wiedziałem, że jest niewinny. To jeden z najbardziej utalentowanych ludzi na świecie i musi odbudować swoją karierę, inaczej stracimy wszystkie wspaniałe występy, które są jeszcze przed nim" - wyznał w rozmowie z "Daily Mail" producent. 

Mark zapewnił też, że lata przerwy bynajmniej nie osłabiły zapału Spaceya. "Kevin zamierza zrobić coś zupełnie nowego i bardzo kreatywnego, bo taki właśnie jest. Zobaczymy, jak ujawnia swoją zupełnie nową twórczą stronę. Wielu będzie naprawdę zaskoczonych. Mogę jedynie zapewnić, że ma dużo nowych i bardzo dobrych pomysłów. Sam nie mogę się doczekać, aby je zobaczyć. Jestem bardzo podekscytowany" - zdradził.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Kevin Spacey

Reklama

Reklama

Reklama