Reklama

Kevin Conroy nie żyje. Przez wiele dekad udzielał głosu Batmanowi

Kevin Conroy nie żyje. Aktor, który od lat użyczał głosu Batmanowi miał 66 lat. O śmierci gwiazdora jako pierwsza poinformowała dzisiaj Diane Pershing, która współpracowała z nim przy jednej z produkcji o superbohaterze.

Kevin Conroy nie żyje

- Bardzo smutna wiadomość: wczoraj zmarł nasz ukochany głos Batmana, Kevin Conroy. Był chory od jakiegoś czasu, ale mimo to pojawiał się regularnie na fanowskich konwentach ku uciesze wszystkich swoich miłośników. Będzie za nim tęsknić zarówno obsada serialu jak i legion fanów na całym świecie... Spoczywaj w pokoju, przyjacielu - napisała na swoim Facebooku Pershing.

Aktor, który przez wiele dekad użyczał głosu Batmanowi zmarł 10 listopada. Póki co nieznana jest dokładna przyczyna jego śmierci.

Kevin Conroy: Kariera

Conroy urodził się 30 listopada 1955 roku. Karierę rozpocząć w 1980 roku, a jego debiutem był udział w operze mydlanej - "Another World". W kolejnych latach występował głównie na deskach teatralnych, a później także na Broadwayu. Prawdziwy przełom w jego życiu zawodowym nastąpił jednak w 1992 roku. Wtedy właśnie po raz pierwszy użyczył głosu Batmanowi. Od serialu "Batman: The Animated Series" zaczęła się jego długoletnia przygoda z komiksowym bohaterem. Jego głos można było usłyszeć w innych serialach, filmach pełnometrażowych, a nawet grach komputerowych związanych ze słynnym obrońcą Gotham. Łącznie współpracował przy blisko 60 produkcjach z serii.

Reklama

Gwiazdor wystąpił także jako Bruce Wayne w crossoverze w Arrowverse zatytułowanym "Crisis on Infinite Earths".

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy