Reklama

Reklama

Katherine Hepburn hospitalizowana

Katherine Hepburn, legenda amerykańskiego kina, trafiła do szpitala w Hartford w Connectiticut, poinformowali w czwartek, 19 lipca, reporterzy stacji CNN. Jak dotąd nie ujawniono, jaki jest stan zdrowia 94-letniej aktorki. Czterokrotna laureatka Oscara podobno upierała się, że jest w doskonałej kondycji, ale dopiero po szczegółowych badaniach i reakcji jej organizmu na podane leki, okaże się, kiedy będzie mogła opuścić szpital.

Hepburn, kóra od lat mieszka w swym rodzinnym mieście Hartford, została zbadana przez swego lekarza, który postanowił, że aktorka szybko musi znaleźć się w miejscowej klinice.

James Battaglio, rzecznik szpitala, powiedział CNN: "Pani Hepburn została przyjęta do kliniki w środę, 18 lipca, po południu. Życzeniem jej osobistego lekarza było, aby została szczegółowo przebadana. Obecnie pertraktuje ona z lekarzami kliniki na temat wypuszczenia jej do domu. Być może nastąpi to za kilka dni. Zapewniam, że nie ma powodów do obaw".

Katherine Hepburn urodziła się w 1907 roku. Zaczynała karierę na scenach Broadwayu, znana jest jednak głównie z ról w kinie, gdzie debiutowała w roku 1932. Grała głównie role komediowe ("Żebro Adama"), tragiczne ("U kresu nocy" - nagroda za kreację w Cannes) i melodramatyczne ("Urlop w Wenecji"). Spośród ponad 40 filmów, w których zagrała, aż w 10 wystąpiła wspólnie ze swym życiowym Spencerem Tracy.

Reklama

Zdobyła cztery Oscary za role w filmach: "Poranna chwila" (Morning Glory" - 1933), "Zgadnij, kto przyjdzie na obiad?" ("Guess Who's Coming to Dinner" - 1967), "Lew w zimie" ("The Lion in Winter" - 1968) i "Nad Złotym Stawem" ("On Golden Pond" - 1981).

Katherine Hepburn jest od lat działaczką ruchu feministycznego. Powszechnie szanowana i ceniona za swoją niezależność i niezwykłe role, w 1985 roku została okrzyknięta przez czytelniczki magazynu "Ladies Home Jurnal najbardziej podziwianą kobietą Ameryki.

Ananova
Dowiedz się więcej na temat: cnn | Hartford | Katharine Hepburn

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy