Reklama

Kate Winslet czarnym charakterem

Dla Kate Winslet był to rok wielkich zmian. Angielska aktorka, która niedawno wyszła ponownie za mąż, urodziła swoje trzecie dziecko, została uhonorowana gwiazdą na Hollywood Walk of Fame i wcieliła się w pierwszą w swojej karierze rolę czarnego charakteru w mającym swoją premierę w Polsce 4 kwietnia filmie akcji "Niezgodna".

"Chciałam wystąpić w filmie, który był całkowicie inny od wszystkich, w których dotychczas zagrałam" - wyznała artystka.

Wyreżyserowana przez Neila Burgera "Niezgodna" to pierwsza część planowanej filmowej trylogii nakręconej w oparciu o bestsellerową serię powieści autorstwa Veroniki Roth. Akcja została osadzona w świecie przyszłości, w którym ludzie są przyporządkowywani na podstawie cech swoich osobowości konkretnym odłamom: odważni zostają skierowani do Nieustraszonych, szczerzy są wysyłani do Prawości, spokojni idą do Serdeczności, bezinteresowni stają się członkami Altruizmu, a inteligentni trafiają do Erudycji.

Reklama

Shailene Woodley gra dziewczynę z predyspozycjami do wszystkich odłamów - w tym świecie taka niebezpieczna cecha jest nazywana niezgodnością.

Winslet wciela się w przebiegłą Jeanine Matthews, czarny charakter filmu, chłodną do bólu przywódczynię odłamu Erudycji, która zamierza przeprowadzić zamach stanu, przy okazji eliminując wszystkie osoby niezgodne.

"To niezwykle inteligentna kobieta o bardzo racjonalnym umyśle, która zasadniczo pragnie oczyścić swój naród z elementów, które jej zdaniem do niego nie pasują" - opowiada Winslet.

"Chce również, by Erudycja obaliła panowanie Altruistów i stała się odłamem rządzącym. Wszystkie te kwestie sprawiają, że to bardzo ciekawa postać. W dość krótkim czasie musiałam zagrać na ekranie wiele rzeczy i podobało mi się to wyzwanie" - podsumowuje aktorka.


Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Niezgodna | Niezgodna | czarny charakter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy