Reklama

Kamilla Baar przy "Nadziei"

"Nadzieja" - nowy film na podstawie scenariusza Krzysztofa Piesiewicza powstaje w Warszawie. Reżyser filmu Stanisław Mucha zaprosił do projektu m.in. Wojciecha Pszoniaka ("Bajland"), Kamillę Baar ("Vinci") i Zbigniewa Zapasiewicza ("Persona non grata"). W środę, 31 maja, artyści spotkali się na planie filmowym z dziennikarzami.

"Nadzieja" opowiada historię nietypowego szantażu. Dwudziestokilkuletni Franciszek (w tej roli Rafał Fudalej) jest świadkiem kradzieży cennego obrazu z ołtarza jednego z warszawskich kościołów. Całe zdarzenie rejestruje amatorską kamerą. Złodziejem okazuje się wpływowy właściciel galerii i znawca sztuki - Benedykt Weber (Wojciech Pszoniak).

Reklama

Piesiewicz podjął się napisania scenariusza tryptyku filmowego "Wiara", "Nadzieja", "Miłość" na zamówienia włoskiej telewizji RAI. Telewizja wycofała się jedna z projektu, a reżyserią "Wiary" zajął się młody reżyser Stanisław Mucha, który od 15 lat pracuje w Niemczech.

"Akcja tego filmu mogłaby się dziać w wielu miastach Europy. Wybrałem Warszawę ze względu na polskich aktorów i ich wielką grę" - mówił Mucha w środę.

Odtwórca jednej z głównych ról Wojciech Pszoniak podkreślił, że zgodził się na udział w filmie ze względu na scenariusz.

"Dawno już nie spotkałem się z tak interesującym scenariuszem. Piesiewicz ma swoją markę. Porusza tematy które mnie interesują, bo są uniwersalne" - wyjaśnił.

W środę sceny kręcone były na ulicy Nowogrodzkiej, z udziałem m.in. Kamilli Baar. Aktorka gra młodą dziewczynę zafascynowaną Franciszkiem, która nie może pogodzić się z milczącą rolą jego ryzykownych działań. W pozostałych rolach wystąpią również m.in. Zbigniew Zamachowski ("Wiedźmin"), Jan Frycz ("Pręgi").

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Stanisław | mucha | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje