Reklama

Reklama

Josh Hartnett: Co to za melodia?

Josh Hartnett, znany z ról w filmach "Pearl Harbor", "Helikopter w ogniu" i "Czarna Dalia", spotkał się w środę z fanami w Krakowie. Amerykański aktor jest gościem specjalnym 6. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera.

Zgromadzonym w kinie Kijów.Centrum fanom opowiadał m.in. o pierwszych wrażeniach z pobytu w Polsce, stosunku do filmów z własnym udziałem, o swojej rodzinie i podróżniczej pasji.

Hartnett przyleciał do Krakowa dzień przed festiwalowym spotkaniem z widzami, we wtorek rano. Potem odbył krótki spacer po mieście, a następnie wypoczywał. Na spotkaniu z publicznością, które odbyło się w środę po południu, opowiadał, że odczuwa objawy jet lag. - Położyłem się spać około północy, jednak obudziłem się już o trzeciej i później nie mogłem zasnąć - wyznał aktor.

Reklama

- Co to za melodia? Dlaczego nagle się urywa? - pytał o hejnał grany z Wieży Mariackiej.- "Czy temu człowiekowi naprawdę strzelono w gardło? - dopytywał, kiedy opowiedziano mu legendę o tatarskiej strzale i hejnaliście. Na pytanie, jak ogólnie podoba mu się w Krakowie, gdzie gości po raz pierwszy, Hartnett odpowiedział: - To miasto jest cool.

Podczas spotkania z fanami aktor opowiadał o tym, co robi, kiedy nie pracuje na filmowych planach. Jedną z pasji Hartnetta są podróże. - Odwiedziłem wiele krajów. Możliwość zwiedzania świata to wielki dar, który zawdzięczam zawodowi aktora - mówił. Pytany, gdzie chciałby mieszkać, gdyby nie mieszkał w Nowym Jorku, odparł: - W Buenos Aires. Zastrzegł, że jeszcze nigdy w tym mieście nie był.

Tego samego dnia wieczorem Hartnett odcisnął swoje dłonie na płycie, która zostanie umieszczona w Krakowskiej Alei Gwiazd na Bulwarach Wiślanych. Uroczystość również odbyła się w kinie Kijów.Centrum. 34-letniego aktora powitał na scenie operator Sławomir Idziak, autor zdjęć do "Helikoptera w ogniu" (reż. Ridley Scott, 2002), filmu, w którym grał Hartnett.

Idziak powiedział, że choć nie spotkał Hartnetta osobiście od 2002 roku, "widzi go codziennie". "Wisi na plakacie u mnie w domu. Czasami, jak wracam do domu, mówię do niego: 'Dzień dobry'" - opowiadał operator.

"Na planie 'Helikoptera w ogniu', obserwując Josha, miałem nieodparte uczucie, że gdyby on znalazł się dokładnie w takiej samej sytuacji, jak bohater tego filmu, to by się dokładnie tak samo zachował. Że on tak naprawdę nie gra, że on taki jest. Że gdyby musiał poświęcić życie dla kogoś innego, to by to zrobił" - mówił podczas uroczystości Idziak.

źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Josh Hartnett (ur. 1978) wychowywał się w amerykańskim stanie Minnesota, w rodzinie o szwedzkich korzeniach. Karierę aktora rozwija od drugiej połowy lat 90. Wystąpił m.in. w filmach: "Halloween - 20 lat później" (1998, reż. Steve Miner), "Przekleństwa niewinności" (1999, reż. Sofia Coppola), "Pearl Harbor" (2001, reż. Michael Bay), "Helikopter w ogniu" (2001, reż. Ridley Scott), "40 dni i 40 nocy" (2002, reż. Michael Lehmann), "Apartament" (2004, reż. Paul McGuigan), "Czarna Dalia" (2006, reż. Brian De Palma). Najnowsze przedsięwzięcie Hartnetta to współpraca z brytyjskim reżyserem Rolandem Joffem przy jego nowym filmie "Singularity".

źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Szósty Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera trwa w Krakowie od 12 kwietnia, zakończy się w niedzielę. Seanse odbywają się m.in. w kinach Kijów.Centrum i Pod Baranami. Polska Agencja Prasowa jest patronem medialnym imprezy.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Na co do kina?

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Josh Hartnett | Dalia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy