Reklama

Reklama

Johnny Depp doceniony na dwóch festiwalach filmowych

Johnny Depp odbierze honorową nagrodę na tegorocznym Festiwalu Filmowym w San Sebastian. Wcześniej hollywoodzki gwiazdor będzie gościem specjalnym na festiwalu w Karlowych Warach. Czy aktor odbuduje swoją reputację po skandalizującym rozwodzie z Amber Heard?

Johnny Depp wciąż pozostaje jednym z najpopularniejszych aktorów na świecie

Podczas 69. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian Johnny Depp odbierze nagrodę Donostia, która przyznawana jest za całokształt twórczości.

Johnny Depp: Nagroda za całokształt twórczości

Aktor otrzyma nagrodę 22 września podczas specjalnej gali. W ostatnich latach laureatami tej nagrody byli m.in. Viggo Mortensen, Penelope Cruz, Donald Sutherland i Monica Bellucci.
W wydanym oświadczeniu przedstawiciele festiwalu nazwali Deppa "jednym z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych aktorów współczesnego kina".

Gwiazdor dwukrotnie gościł na imprezie w San Sebastian. Najpierw w 1998 roku przyjechał tam z reżyserem Terrym Gilliamem i ich wspólnym filmem "Las Vegas Parano". Depp był też w Kraju Basków w 2020 roku, promując film dokumentalny "Crock of Gold: kilka kolejek z Shane'em MacGowanem", który wyprodukował.

Reklama

Johhny Depp i Amber Heard: Burzliwy rozwód

Przyznanie nagrody Deppowi oburzyło członkinie stowarzyszenia zrzeszającego kobiety hiszpańskiej branży filmowej. W sądzie toczy się sprawa o to, czy aktor stosował przemoc domową wobec Amber Heard, gdy był jej mężem.

"To bardzo źle świadczy o festiwalu i jego szefach. Idzie za tym w świat kontrowersyjny komunikat: 'Nie ma znaczenia, czy jesteś oprawcą, jeśli jesteś dobrym aktorem'" - powiedziała Cristina Andreu, prezes stowarzyszenia, w rozmowie z agencją "Associated Press".

Oskarżenia przeciw Deppowi spowodowały wykluczenie aktora ze śmietanki towarzyskiej Hollywood. Został wyrzucony z obsady nowych części "Piratów z Karaibów" i "Fantastycznych zwierząt". Wiele osób atakowało gwiazdora. Jednak byli i tacy, którzy stanęli w jego obronie. Po jego stronie opowiadały się byłe partnerki aktora, Winona Ryder czy Vanessa Paradis. Kobiety wielokrotnie wskazywały, że Depp nigdy nie stosował wobec nich przemocy.

Czytaj więcej: Johnny Depp wygrał starcie z Amber Heard. To nie koniec wojny!

Chwilę po informacji o tym, że Depp będzie odbierał nagrodę w San Sebastian, ogłoszono, że gwiazdor pojawi się również na festiwalu w Karlowych Warach, który zaplanowany jest na 20-28 sierpnia. Depp zaprezentuje tam "Crock of Gold: kilka kolejek z Shane'em MacGowanem", a także oparty na faktach dramat "Minamata", w którym wcielił się w fotografa wojennego.

Drugim gościem specjalnym festiwalu w Karlowych Warach będzie sir Michael Caine, który na ceremonii otwarcia otrzyma Kryształowy Glob za wybitny wkład w światowe kino. Brytyjski aktor przedstawi też swój najnowszy film - komediodramat "Best Sellers", w którym gra zrzędliwego, emerytowanego pisarza.


PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Depp Johnny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje