Reklama

Reklama

Joanna Opozda jako Brigitte Bardot. Ta rola zrobi z niej wielką gwiazdę?

Joanna Opozda po medialnym rozstaniu z Antonim Królikowskim skupia się przede wszystkim na karierze. Za kilka dni do kin trafi film Lecha Majewskiego "Brigitte Bardot cudowna", w którym gwiazda wciela się w tytułową rolę. Kim jest piękna aktorka i z jakich innych produkcji jest znana?

Joanna Opozda (34l.) to gwiazda nowego filmu Lecha Majewskiego "Brigitte Bardot cudowna", który pokazywany był w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Produkcja do polskich kin trafi w piątek, 21 października.

Piękna aktorka ma powody do radości, ponieważ do odegrania tytułowej roli została wybrana osobiście przez francuską divę – Brigitte Bardot. Na ekranie podziwiać możemy ją krótko, jednak występ ten niewątpliwie zapada w pamięć. 

Reklama

Mamy więc do czynienia z momentem przełomowym w karierze Joanny Opozdy, którą pomimo urody i talentu do tej pory znana była przede wszystkim z drugoplanowych ról w polskich serialach. Czy teraz zawodowe propozycje posypią się do niej jak z rękawa?

Joanna Opozda jako "Brigitte Bardot cudowna". Aktorka kusi nagimi pośladkami

Film Lecha Majewskiego jest dla Joanny Opozdy szansą, aby rozwinąć zawodowe skrzydła, a młoda aktorka ma tego pełną świadomość. Od początku była podekscytowana nowym wyzwaniem i wyraźnie dała to odczuć swoim fanom na Instagramie. W jednym z postów na swoim profilu zdradziła nawet, że to nie kto inny tylko sama Brigitte Bardot wybrała ją do tytułowej roli.

Potwierdził to również reżyser, który zdradził później kulisy wyboru aktorki. W rozmowie z Bartoszem Węglarczykiem Lech Majewski wyznał, że francuska diva wcześniej odrzuciła wiele kandydatek, m.in. amerykańską modelkę, która fotografuje się jako Brigitte Bardot, niemiecką aktorkę i łudząco podobną do niej Szwedkę. Jednak dopiero gdy gwiazda zobaczyła próbną scenę z Joanną Opozdą, wyraziła swoją aprobatę, mówiąc "O, ta może zagrać". 

Początek był więc niezwykle obiecujący, a samą rolę również można zaliczyć do udanych. Polka jako tytułowa "Brigitte Bardot cudowna" w dwugodzinnej produkcji pojawia się w zaledwie dwóch scenach dialogowych i kilku ujęciach grupowych a jej występ w filmie trwa w sumie niewiele ponad 10 minut. Krytycy mają na jego temat różne opinie. 

Trzeba jednak docenić, że to pierwsza tak poważna produkcja w karierze Joanny Opozdy, która bez wątpienia ułatwi jej zerwanie z łatką drugoplanowej aktorki serialowej. Brigitte Bardote to również pierwsza rola, w której możemy oglądać nagie ciało Joanny Opozdy, a konkretnie jej pośladki. 

Nie tylko "polska Brigitte Bardot". Jak wyglądała kariera Joanny Opozdy?

W filmografii Joanny Opozdy nie brakuje ról w polskich produkcjach. Żadna nie może równać się z filmem "Brigitte Bardot cudowna", a jednak niektóre filmy i seriale przyniosły aktorce popularność. 

Fani pokochali piękną blondynkę za rolę Jowity Kaczmarek w "Pierwszej miłości". Była to postać ważna również dlatego, że w jej kontekście poruszano trudne tematy, takie jak: uzależnienie od narkotyków, poronienie czy stalking. Artystka odgrywała tę postać latach 2011-2012 i 2014-2018. 

Ponadto, Joanna Opozda znana jest również z takich produkcji jak:

 • "Siemiany"
 • "Przyjaciółki"
 • "Planeta singli",
 • "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach", 
 • "Pech to nie grzech", 
 • "Diablo. Wyścig o wszystko",
 • "Wygrać marzenia",
 • "M jak miłość"
 • "Barwy szczęścia"
 • "Prawo Agaty"
 • "Komisarz Alex"
 • "Ojciec Mateusz"

Poza karierą aktorską, Joanna Opozda od lat zajmuje się również modelingiem, a w przeszłości wystąpiła w kilku reklamach. Gwiazda może się pochwalić wykształceniem kierunkowym. Renomowaną szkołę PWST w Krakowie ukończyła w 2015 roku.

W 2016 roku brała również udział w piątej edycji programu "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami", gdzie na parkiecie towarzyszył jej Kamil Kuroczko. Para odpadła w czwartym odcinku, zdobywając ósme miejsce. 

Gwiazda Instagrama, a prywatnie mama małego Vincenta. Kim jest Joanna Opozda?

Joanna Opozda urodziła się 2 lipca 1988 roku w miejscowości Busko-Zdrój jako córka Dariusza i Małgorzaty Opozdów. Wiadomo, że aktorka ma młodszą siostrę, Aleksandrę.

O życiu Joanny Opozdy sporo można dowiedzieć się, śledząc jej Instagram - @asiaopozda, gdzie regularnie pojawiają zdjęcia gwiazdy z domu i pracy na planach filmowych. 

Ostatnio sporym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza te fotografie, do których artystka pozuje z synkiem Vincentem. Chłopiec jest owocem związku Joanny Opozdy i Antoniego Królikowskiego, którzy rozstali się jeszcze przed narodzinami malucha. 

Skandale i kontrowersje. Konflikt z ojcem i rozstanie z Antkiem Królikowskim

O ślubie Joanny Opozdy i Antoniego Królikowskiego rozpisywały się tabloidy w całym kraju. Podobnie jak o ich głośnym rozstaniu, do którego miał przyczynić się romans aktora z sąsiadką żony

Parę, która jeszcze niedawno była w sobie zakochana, dziś łączą chłodne stosunki. Ich kontakt ogranicza się właściwie jedynie do kwestii związanych z wychowaniem małego Vincenta, a i tutaj pojawiają się zgrzyty. 

Joanna Opozda przyznała za to, że w trudnym czasie może liczyć na wsparcie mamy i siostry, które pomagają jej w opiece nad synkiem. 

Relacja z ojcem Dariuszem nie należy zaś do najłatwiejszych z uwagi na skandal, do którego doszło na początku 2022 roku. Ojciec aktorki zabarykadował się wówczas w domu, a gdy matka i siostra gwiazdy usiłowały przedostać się do rezydencji, mężczyzna oddał strzały w ich kierunku.

Czytaj również:

Joanna Opozda jako Brigitte Bardot. "Wprost stworzona do tej roli"

Joanna Opozda nago w zwiastunie filmu "Brigitte Bardot Cudowna"

Joanna Opozda o Antku Królikowskim. Ona też żałuje ślubu?

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Opozda | Brigitte Bardot cudowna

Reklama

Reklama

Reklama