Reklama

Joanna Kulig: Polska aktorka z szansą na Oscara?

Serca polskich widzów zawojowała już dawno. Potem zauważył ją świat - dzięki roli w "Kobiecie z Piątej Dzielnicy". Teraz amerykańskie media, zachwycone "Zimną wojną", twierdzą, że Joanna Kulig ma spore szanse na Oscara.

Serca polskich widzów zawojowała już dawno. Potem zauważył ją świat - dzięki roli w "Kobiecie z Piątej Dzielnicy". Teraz amerykańskie media, zachwycone "Zimną wojną", twierdzą, że Joanna Kulig ma spore szanse na Oscara.
Joanna Kulig w filmie "Zimna wojna" /materiały dystrybutora

Na tegorocznym festiwalu w Cannes, po pokazie "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego, świat oszalał na jej punkcie. Prasa pisała, że "tryska życiem i w niej tkwi siła tego filmu" oraz że jest "europejską przyszłością kina". Roli osobiście gratulowała jej hollywoodzka gwiazda Julianne Moore. W kuluarach krążyły nawet plotki, że niektórzy zachwyceni urodą i talentem Joanny Kulig krytycy chcą rzucać dla niej żony.

Skromna jak zwykle sprawczyni całego zamieszania tak opowiadała mediom o kilkunastominutowej owacji na stojąco po festiwalowym seansie, a potem po gali, na której Pawlikowski odebrał nagrodę za reżyserię: "Czułam, że oto na naszych oczach dzieje się coś niezwykłego, wręcz historycznego. Były łzy wzruszenia i łzy radości".

"Zimna wojna" bije nad Wisłą rekordy oglądalności. Od premiery 8 czerwca do kin na czarno-biały dramat wybrało się w Polsce więcej osób niż hollywoodzką superprodukcję "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie", a film zarobił już ponad 13 mln zł! To z pewnością nie koniec sukcesów historii o trudnej miłości w czasach głębokiego PRL-u oraz Joanny Kulig, która obok Tomasza Kota gra w nim jedną z głównych ról.

Reklama

Internetowy serwis filmowy "The Playlist" umieścił ją w zestawieniu aktorek z największymi szansami na przyszłorocznego Oscara - wśród m.in. Nicole Kidman i Amy Adams. Czy te przewidywania okażą się słuszne, przekonamy się dopiero 24 lutego 2019 r.

Znacznie wcześniej znów zobaczymy Joannę na małym ekranie. Jesienią TVN pokaże nowy serial. Będzie to licząca sześć odcinków "Pułapka" - opowieść o autorce kryminałów wciągniętej w niebezpieczną intrygę, która wiąże się z jej przeszłością. W pisarkę wcieli się Agata Kulesza - Joanna Kulig występowała z nią już wcześniej w serialu "Zdrada", filmie "Niewinne" i oscarowej "Idzie". W serialu wystąpią m.in. Leszek Lichota, Kinga Preis, Krzysztof Pieczyński. 

Aktorka wróci też do roli Igi w serialu "O mnie się nie martw". W 9. sezonie widzów czeka sporo emocji. Życie Igi i jej męża Marcina poważnie się bowiem skomplikuje, a to za sprawą rodzinnej tajemnicy skrywanej przez ojca Marcina, Marka...
 
Tymczasem Kulig, która rzadko zdradza informacje o życiu prywatnym, pojawiła się na festiwalu Transatlantyk w Łodzi (dostała tam nagrodę za rolę w "Zimnej wojnie") z mężem, Maciejem Bochniakiem. Poznali się w 2006 roku na planie filmu "Środa, czwartek rano", kinowego debiutu aktorki. Podobno reżyser zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia, pobrali się trzy lata później.

Jaka jest tajemnica ich udanego związku? "To ciężka praca, dzięki niej uczucie staje się niezwykłe. Pokonywanie trudności powoduje, że związek nabiera jeszcze większej mocy - tłumaczy aktorka.

Kurier TV
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Kulig
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy