Reklama

Joan Collins ewakuowana z domu na południu Francji

Brytyjska aktorka Joan Collins, znana w Polsce dzięki roli Alexis w serialu "Dynastia", została ewakuowana ze swojego domu na południu Francji z powodu szalejących w regionie pożarów.

Joan Collins

Około 10 tys. osób ewakuowano w nocy z wtorku na środę z powodu nowych pożarów, które wybuchły około północy w pobliżu miejscowości Bormes-les-Mimosas na południowym wschodzie Francji - poinformowała w środę straż pożarna. Znalazła się wśród nich spędzająca wakacje w willi niedaleko Saint-Tropez 84-letnia Joan Collins.

Reklama

"Szczęśliwie udało nam się ewakuować zeszłej nocy, co nie było takie łatwe z 11 osobami w domu. Wszyscy mamy się dobrze" - aktorka uspokoiła fanów na Twitterze.

Prefektura departamentu Var poinformowała, że pożar szybko rozprzestrzenia się z powodu wiatru wiejącego w porywach z prędkością 60-70 km na godzinę; w okolicy spłonęły drzewa i krzewy na powierzchni ok. 800 hektarów. Prędkość wiatru "powinna spaść (w środę) rano do 40-50 km na godzinę" - dodano w komunikacie.

W akcji ratowniczej bierze udział 540 strażaków, wspieranych również z powietrza.

Departament Val położony jest w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże. Od poniedziałku na południowym wschodzie Francji oraz na Korsyce wybuchło wiele pożarów; w ciągu dwóch dni ogień objął w sumie ok. 4 tys. hektarów terenu.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Joan Collins

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje