Reklama

Jest odpowiedź na "Gomorrę"

Na ekrany kin we Włoszech wchodzi niebawem film, który przedstawiany jest przez jego twórcę, reżysera Enzo Acriego jako "anty-Gomorra", czyli odpowiedź na głośny obraz o neapolitańskiej mafii w reżyserii Mateo Garrone, nakręcony na podstawie demaskatorskiego bestsellera Roberto Saviano.

Produkcja ma prowokacyjny tytuł "Un camorrista perbene" ("Porządny mafioso z kamorry"), a jego celem jest walka z czarną legendą Neapolu.

"Neapol nie jest absolutnie taki, jak pokazali go Saviano i Garrone, jest zupełnie inny" - powiedział reżyser na konferencji prasowej.

Jego zdaniem trzeba dogłębnie poznać to miasto, a nie posługiwać się stereotypami. Jednym z nich zaś, dodał, jest to, że Neapol to przede wszystkim kamorra.

"Nasze miasto jest znane na całym świecie z racji sztuki, kreatywności, muzyki, tradycji kulinarnej. 3 procent kamorry nie może zhańbić jego imienia"- stwierdził Acri.

Reklama

Następnie oświadczył, że to jego film o Neapolu, a nie "Gomorra", jest prawdziwy.

"Moi aktorzy są prawdziwi, znają miasto, używają języka takiego, jakim się tam mówi"- zapewnił reżyser z Neapolu, który swoje dzieło przedstawia jako obraz neorealistyczny.

Zobacz zwiastun filmu "Un camorrista perbene":

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Gomorra | obraz | Roberto Saviano | film | odpowiedź | 'Odpowiedź
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy