Reklama

Reklama

Jennifer Aniston przez kontuzję porzuciła bieganie

Jennifer Aniston zmaga się z dyskopatią, do czego przyznała się w ostatnim wywiadzie. Kontuzji kręgosłupa gwiazda "Przyjaciół" nabawiła się podczas treningu na siłowni w październiku ubiegłego roku. Teraz unika siłowych ćwiczeń, zaprzestała też uprawiania joggingu. Jej wybawieniem okazał się natomiast pilates.

Jennifer Aniston

"W październiku kręgosłup odmówił mi posłuszeństwa. Raz wykonałam naprawdę ciężki trening na siłowni. Następnego dnia próbowałam wstać, ale nie mogłam. Dosłownie upadłam na podłogę. Musiałam iść na rezonans magnetyczny" - wspomina aktorka w wywiadzie udzielonym tygodnikowi "People". Okazało się, że stwierdzono u niej wypuklinę krążka międzykręgowego, czyli wysunęła się jej część dysku.

Po tym wypadku Aniston musiała zmienić swoje treningi. Postawiła na pilates, który "działa na jej ciało w delikatny sposób". Pilates opiera się przede wszystkim na wykonywanych powoli ćwiczeniach wykorzystujących ciężar własnego ciała. Łączy w sobie elementy jogi, tai-chi, gimnastyki oraz baletu.

Reklama

Z powodu kontuzji 52-latka musiała porzucić coś, co bardzo lubi - czyli bieganie. Zamierza jednak stopniowo wprowadzać jogging do treningów.

Rozmawiając z magazynem też o innych kwestiach związanych ze zdrowym stylem życia, Aniston dodaje, że nie przestrzega już tak ortodoksyjnie diety ubogiej w węglowodany. Pozwala więc sobie na jedzenie z umiarem kanapek i makaronu. Poza tym, mówi, że zupełnie naturalnie stosuje post przerywany, jako że nie jest miłośniczką śniadań i rano zadowala się kawą.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Jennifer Aniston

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje