Reklama

Jan A.P. Kaczmarek nie żyje. Znamy datę pogrzebu kompozytora

Podano datę i szczegóły pogrzebu Jana A.P. Kaczmarka. Polski kompozytor muzyki filmowej i laureat Oscara za swoją pracę przy "Marzycielu" zmarł we wtorek 21 maja po długiej chorobie. Zostanie pochowany sobotę 25 maja w Krakowie.

Msza Święta Żałobna rozpocznie się w sobotę 25 maja 2024 roku o godzinie 12 w Kościele Świętego Piotra i Pawła przy ulicy Grodzkiej 52A w Krakowie. O godzinie 14 nastąpi odprowadzenie Zmarłego do bramy cmentarza Rakowieckiego przy ulicy Prandoty, gdzie spocznie przy nowej Alei Zasłużonych. 

Uroczystości pogrzebowe będą miały charakter oficjalny i wezmą w nich udział przedstawiciele oraz przedstawicielki władz państwowych. Uroczystości będą także otwarte dla wszystkich zainteresowanych. 

Jan A.P. Kaczmarek spocznie w Krakowie

O pochówek w Alei Zasłużonych poprosili przedstawiciele trzech krakowskich festiwali filmowych, o czym poinformował Robert Piaskowski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury i dyrektor artystyczny trwającego właśnie Festiwalu Muzyki Filmowej, w środę na konferencji prasowej.

Reklama

"Mało kto wie, ale Jan [A.P. Kaczmarek - red.] był Krakowianinem, tutaj założył drugą rodzinę, tutaj walczył o życie i tutaj chcemy, żeby został pochowany. Razem z dwoma innymi festiwalami filmowymi w Krakowie, czyli Mastercard Off Camera i Krakowskim Festiwalem Filmowym wystąpiliśmy do prezydenta Aleksandra Miszalskiego o uhonorowanie kompozytora pochówkiem w Alei Zasłużonych" - mówił.

Dyrektor artystyczny FMF przekazał również podziękowania od Aleksandry Twardowskiej-Kaczmarek, żony artysty, dla całej społeczności festiwalu muzyki filmowej, dla mediów i wszystkich, którzy w ostatnich trudnych chwilach wspierali rodzinę Jana A.P. Kaczmarka.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Jan A.P. Kaczmarek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy