"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" na Netfliksie
"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" przyciągnął do kin ponad 1,1 miliona widzów. Przebój w reżyserii Macieja Kawulskiego od 1 czerwca można oglądać na platformie Netflix. I już po jednym dniu znalazł się na pierwszym miejscu najbardziej popularnych filmów wśród polskich użytkowników.
Po sukcesie na rodzimym rynku (do 12 marca - 1 133 667 widzów w kinach), film zawitał na ekrany kin w Belgii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Luksemburgu, Stanach Zjednoczonych, Austrii, Holandii, Islandii, Niemczech, Norwegii i Szwecji.
Z kolei od 1 czerwca film "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" wzbogacił ofertę Netfliksa. Nowa produkcja Macieja Kawulskiego to opowieść o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby - najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc.
Akcja filmu zaczyna się w latach 70. - już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię.
Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią – czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach.
Na oficjalnej ścieżce dźwiękowej z filmu znalazły się również nowe utwory, powstałe specjalnie na potrzeby produkcji: "Ołów" Muńka Staszczyka, "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" w wykonaniu Tymka ft. Kasta oraz "Mitoman" Malika Montany.
W filmie "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" główną rolę gra Marcin Kowalczyk. Partnerują mu: Tomasz Włosok, Natalia Szroeder, Natalia Siwiec, Józef Pawłowski, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Piotr Rogucki, Anna Krotoska oraz Jan Frycz, Janusz Chabior i Adam Woronowicz.