Reklama

Jack Black dołączył do obsady "Borderlands"

Plejada filmowych sarkastycznych robotów powiększy się o kolejnego. Będzie nim przemądrzały Claptrap, bohater przygotowywanej przez Eliego Rotha ekranizacji gry komputerowej "Borderlands". W postać tego robota wcieli się popularny komik Jack Black. Będzie to jego kolejna rola u Eliego Rotha - po występie w filmie "Zegar czarnoksiężnika".

Jack Black wcieli się w... robota

Twórcy filmu "Borderlands" potrafią dawkować napięcie. Kolejne nazwiska aktorów dołączających do obsady tego filmu prezentują pojedynczo. Najpierw ogłosili, że główną rolę zagra Cate Blanchett, później ujawnili, że dołączyli do niej Kevin Hart i Jamie Lee Curtis. Teraz przyszła pora na Jacka Blacka, który z Kevinem Hartem wystąpił ostatnio w dwóch częściach "Jumanji", a z Blanchett zagrał w "Zegarze czarnoksiężnika".

Reklama

Black wcieli się w postać robota Claptrapa, który opisywany jest jako połączenie Wall-E i Deadpoola. Jest przeznaczony do ogólnego użytku, zaprogramowano mu jednak nadmiernie entuzjastyczną osobowość, co przejawia się częstym przechwalaniem się, jak również przesadnym wyrażaniem samotności i tchórzostwa.

"Jestem szczęśliwy, że znów będę współpracował z Jackiem Blackiem. Claptrap to najzabawniejsza postać w grze, a Jack jest idealnym wyborem, by zagrać tę postać w filmie" - chwali aktora Eli Roth.

W podobnym tonie wypowiada się producent filmu, Nathan Kahane. "Idealnie zgadzam się z naszymi filmowcami i specami od castingu, jeśli chodzi o tę rolę. Nigdy w życiu podjęcie decyzji o obsadzeniu kogoś nie przyszło nam tak łatwo. Każdy, kto kiedykolwiek grał w tę grę, wie, że Jack pasuje do tej roli perfekcyjnie. Cieszymy się, że dodamy do naszego filmu jego niekończącą się energię komediową i jego głos. One wniosą do filmu bardzo dużo" - powiedział.

"Borderlands" to wydana w 2009 roku gra typu first-person shooter (FPS), czyli tzw. strzelanka pierwszoosobowa. Jej akcja obserwowana jest oczami głównego bohatera. Tym, co wyróżniało "Borderlands" na tle innych tego typu produkcji, to próba połączenia FPS-a z mechanizmami znanymi z gier typu role-playing game (RPG). Akcja gry rozgrywa się na planecie Pandora, a celem gracza jest walka z miejscowymi bandytami oraz poszukiwanie tzw. Skarbca, w którym kryje się tajemniczy artefakt obcych. Scenariusz filmowej wersji tej gry napisał autor serialu "Czarnobyl" - Craig Mazin.

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jack Black

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje