Reklama

"Imago" Olgi Chajdas ze światową premierą na festiwalu w Karlowych Warach

Post-punkowy dramat psychologiczny "Imago" Olgi Chajdas będzie miał swoją premierę w konkursie Proxima festiwalu filmowego w Karlowych Warach 2023, poświęconym nowym głosom w światowym kinie - poinformował we wtorek producent obrazu Apple Film Production.

Post-punkowy dramat psychologiczny "Imago" Olgi Chajdas będzie miał swoją premierę w konkursie Proxima festiwalu filmowego w Karlowych Warach 2023, poświęconym nowym głosom w światowym kinie - poinformował we wtorek producent obrazu Apple Film Production.
Lena Góra w filmie "Imago" /Apple Film Production /materiały prasowe

Jak poinformował w komunikacie producent filmu Apple Film Production, w obsadzie znaleźli się m.in. Lena Góra, która jest również współscenarzystką "Imago", a także Mateusz Więcławek, Wacław Warchoł, Łukasz Orbitowski i Justyna Wasilewska

"Imago": O czym opowiada film?

"Imago" to post-punkowy dramat psychologiczny o młodej kobiecie łaknącej życia pośród szarości PRL-u. Opowieść o więzi matki i córki, głodzie wolności, seksie i medytacji. Historia rozpoczyna się w Trójmieście w 1987 roku, a kończy w 1989, po pierwszych wolnych wyborach w Polsce. Jej tłem jest buntownicza trójmiejska scena muzyczna końca lat 80., kulturalny i społeczny fenomen tego okresu i zapowiedź rewolucyjnych zmian w Polsce - podano. 

Reklama

Dodano, że muzykę do "Imago" napisał "wybitny polski artysta i muzyk" Andrzej Smolik, a film współtworzyli świetni polscy twórcy: za kamerą stanął współpracujący już wcześniej z Chajdas Tomasz Naumiuk ("Mr Jones", "High Life"), za scenografię odpowiadała Anna Anosowicz ("Liczba doskonała", "Najmro"), za kostiumy Katarzyna Lewińska ("IO", "The Silent Twins") i Sławomir Blaszewski ("Chemia"), charakteryzację stworzyła Monika Kaleta ("Fucking Bornholm", "Fuga"). 

"Imago" to drugi pełnometrażowy film Olgi Chajdas, która zadebiutowała w 2017 roku "Niną". Ma także na koncie jedną z nowel omnibusowego filmu Netfliksa "Erotica 2022".

"Imago": Polsko-holendersko-czeska koprodukcja

W komunikacie przypomniano, że przedsięwzięcie zyskało uznanie międzynarodowej publiczności "już w okresie developmentu, zdobywając dwie prestiżowe nagrody: Eurimages Co-Production Development Award (Rotterdam 2019) oraz Wyróżnienie Specjalne ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego (Cannes 2020)". "'Imago' powstało w koprodukcji polsko-holendersko-czeskiej. Polskim producentem jest Apple Film Production w koprodukcji z Topkapi Films (Holandia), Moloko Film (Czechy), Canal+ Polska, House Media Company, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Holenderskiego Funduszu Filmowego, Holenderskiego Funduszu Zachęt  i Czeskiego Funduszu Filmowego. Partnerem filmu jest Miasto Gdańsk" - podsumowano.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach jest jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Co roku podczas wydarzenia prezentowanych jest ponad 200 filmów z całego świata. 57. edycja imprezy odbędzie się w dniach 30 czerwca - 8 lipca. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Olga Chajdas | Karlowe Wary | Imago (2023)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama